• PAYLAŞ

Ödüllü Yazardan Başarılı İnsanların 7 Alışkanlığı

 • 13/12/2016 - 17:17
 • 0 Yorum
 • 682 görüntüleme

Ödüllü Yazardan Başarılı İnsanların 7 Alışkanlığı

Başarıyı yakalamak çok emek gerektiren bir iştir. Başarılı olmak isteyen insanların bazı önemli alışkanlıkları olması gerekiyor. Bu alışkanlıkları içselleştirip hayatlarını bu şekilde devam ettirmeleri gerekiyor. Yazdığı kitaplarla ödül almayı başaran ve aynı zamanda varlık uzmanlığı yapan Tom Corley’i başarılı insanların 7 alışkanlığını insanlar ile buluşturmaya çalışmış. Sizde gelecekte önemli bir şirketin CEO’su olmak ya da kendi hayal ettiğiniz şirketi kurmak istiyorsanız bu alışkanlıklara sahip olmalısınız. Sayacağımız her özellikle başarılı insanların bir çatı altında buluşturan alışkanlıklardır. Her özellik farklı bir insanı temsil ediyor gibi düşünebilirsiniz.

 1. Okuma Alışkanlığı

Corley’i bu konuda yaptığı araştırmada şu ilginç sonucu elde etmeyi başarmış. Zenginlerin ortalama yüzde 88’lik bir kısmı günlük olarak okuma aktivitesi gerçekleştiriyor. Bu süre yarım saatten başlayarak daha da uzayabiliyor. Başarılı insanlar okuma işini eğlence amaçlı olduğunu için yapmıyor kendini geliştirmesine yardımcı olacak biyografileri, tarihi ve son dönemin başarılı eserlerini okumayı tercih ediyorlar. Biyografi okumanın önemine dikkat çekiyor ve bu tür kitaplardan alınabilecek çok önemli hayat dersleri olduğunun altını çiziyor.

 1. Günlük Egzersiz Yapıyorlar

Yapılan araştırmalara bu insanların günlük olarak egzersiz yapıp yapmadığını ortaya çıkarmış. Başarılı olmak için insanların dinç bir kafaya ihtiyaç duyduklarını ve bunun için sporun çok önemli olduğunu söylememize gerek yok. Spor aynı zamanda insanların çok iyi bir şekilde motive olmasına da yardım ediyor. Bu araştırmaya katılan ve zenginlik seviyesinde olan insanların yüzde 78’lik kısmı günlük olarak en az yürüyüş yapıyorlar. Bunun yanında aerobik ve bisiklet sürme aktivitelerini de gerçekleştiriyorlar.

 1. İnsanlarla Bağları Güçlü Oluyor

Corley, kitabında insan ilişkilerinin önemine vurgu yapıyor. Ancak düzenli görüştüğünüz kişiler kadar başarılı olduğunuzu söylüyor. Bizde ki arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim lafını çağrıştırıyor diyebiliriz. Sosyal ilişkileri iyi olan insanların daha mutlu ve üretken olacaklarını söylüyor. Aynı özelliklerde ki insanlarla aynı hedeflerle karşılaşmış olsanız da onlarla irtibatınızı koparmamanız gerektiğini ve onun aksine ilişkinizi geliştirmenizin önemine vurgu yapıyor.

 1. Hedeflerine Ulaşmak İçin Çalışıyorlar

Milyoner olmak tesadüf olacak bir iş değil. Araştırmalarına bu konuyu da ekleyen Corley’in ulaştığı sonuç aslında bizleri şaşırtmıyor. Araştırmaya dahil olan zengin insanların yüzde 80’lik kısmı kendilerine koydukları hedefi gerçekleştirmek için yaşıyorlar. Hatta bu hedefi kendisine saplantı haline getiren birçok insan olduğunun altını çiziyor. Başarıyı yakalamak için başkasının yanından çalışmak yerine kendi işinizin yapmanın önemine vurgu yapıyor.

 1. Uykularını Düzenli Alıyorlar

Zengin insanların uyku düzenine çok önem verdiğini söylüyorlar. Araştırma sonucunda yüzde 89’luk bir kısmın her gece en az 7-8 hatta daha fazla uyku uyumanın ne kadar önemli olduğunun farkında olduğunu söylüyor. Çünkü insanların iyi dinlendiklerinde daha iyi bir çalışma performansı gösterdiği söyleniyor. Einstein’in bir gecede en az 10 saat uyumayı tercih ettiğini biliyor muydunuz?

 1. Gelir Kaynaklarını Çeşitlendiriyorlar

Corley, zenginlerin tek bir gelir kaynağı ile yetinmediklerini, buna tek başına güvenmediklerini ve bunu çeşitlendirme çalıştıklarını söylüyor. Araştırmada ki yüzde 65’lik kısmın milyonerlik mertebesine ulaşmadan en az 3 farklı gelir kaynağına sahip olduğunu söylüyor.

 1. Boş Zamanlarını Verimli Kullanıyorlar

Biz boş zamanımız olsun da dışarı çıkıp gezeyim derken onlar boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmenin peşine düşüyorlar. Kendilerini geliştirmek için gidebilecekleri kursları araştırıyorlar ve bunun için her konuya çok dikkatli odaklanıyorlar. Çünkü zamanının değerini biliyorlar.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
 • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉