• PAYLAŞ

Opera’nın Ücretsiz Entegre Vpn’ i Nasıl Kullanılır ?

  • 19/07/2016 - 15:30
  • 0 Yorum
  • 864 görüntüleme

Günümüzde kullanımı oldukça yaygınlaşan Vpn web tarayıcılarının da oldukça ilgisini çekmiş gibi görünüyor. Bir çok firmanın bu konuda hazırlık içinde olduğunu söyleyebiliriz. Vpn kullanımı konusunda web tarayıcıları arasından milyonlarca kullanıcısı bulunana Opera yeni bir sürümü ile kullanıcılarına ücretsiz Vpn desteğini sunduğunu duyurdu. Ücretsiz olarak kullanıcılarına Vpn desteği sunun ilk uygulama olmayı başaran Opera’nın sunduğu yeni sürümü nasıl kullanacağınızı detayları ile anlatacağız.

En popüler internet tarayıcılarının arasında olan Opera, yaptığı duyuru ile kullanıcılarına ücretsiz olarak kullanıma sunulan  VPN servisini entegre ettiğini duyurdu. Böylece Opera kullanıcıları arasında VPN servislerine ihtiyaç duyan, hiçbir ücret ödemeye gerek olmadan ve cihazlarına farklı bir program kurmaya ihtiyaç duymadan Opera tarayıcısı üzerinden VPN kullanabiliyor.

Opera-VPN-nasıl-kullanılır

Opera VPN kullanımı

Opera’nın kullanıcılarına sunduğu bu servisinden yararlanabilmek için ilk olarak Opera Geliştiriciler Sürümü ‘ne sahip olmanız gerekiyor. Bilgisayarınızda  Opera Geliştiriciler Sürümü yoksa kullandığınız tarayıcının arama motoru üzerinden yazarak orijinal sitesinden indirmeniz gerekiyor.

Opera Geliştiriciler Sürümü indirip bilgisayarınıza kurulumu yaptıktan sonra Opera Geliştiriciler tarayıcımızın Ayarlar bölümüne tıklayarak VPN özelliğini aktif konuma getirmeniz gerekiyor. Daha sonra aşamada  herhangi bir internet sitesine gidip, gezinme çubuğunun sol tarafında yer verilmiş olan VPN sekmesine tıklayarak istediğimiz bir ülke seçimi yapabilir ve VPN servisini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Opera Geliştiriciler Sürümü ile gelen entegre Vpn servisi tamamen ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmuş durumda, ülke seçeneklerine baktığınız yeni kullanıma sunulduğundan dolayı Kanada, Almanya ve ABD bulunmakta ama anlaşılan Opera bu durumu ciddiye alıyor ve arkası gelecek. Hali hazırda bulunan tüm tarayıcılar arasında bu akımı ilk başlatan Opera’ nın olması yakın zamanda tüm tarayıcılara da bu seçeneğin geleceği anlamına geliyor diyebiliriz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉