• PAYLAŞ

Para Kazandıran Parttime İşler Nelerdir?

  • 16/06/2017 - 20:00
  • 0 Yorum
  • 578 görüntüleme

Okul hayatınızda ya da borçlarınızı kapatmak için ek gelir elde etmek istediğiniz de yarı zamanlı çalışmak doğru bir tercih olacaktır. Bu sayede işinizden arta kalan zamanlarda ek gelir elde etme fırsatına sahip olursunuz. Tabi bu işi yarı zamanlı yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Öncelikle kendinizi fazla yoracak bir iş olmamasına dikkat etmelisiniz. Bununla birlikte gelirinin de belirli bir seviyenin üzerinde olması gerekmektedir. Eğer o seviyeye ulaşmayan bir işse yapmanız çok da mantıklı değildir. Çünkü kendi işinizi ve okul hayatınızın önemli ölçüde zarar görmesine neden olabilirsiniz. Şimdi part time yani yarı zamanlı çalışarak gelir elde edebileceğiniz işler hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Anket Çalışanı Olmak

Eğer boş zamanlarınızda ek gelir elde etmek istiyorsanız yapabileceğiniz işlerden birisinin başında anketör olmak gelmektedir. Belki de zor bir iş gibi görünse de doğru yerde bekleyerek insanlardan bu konuda yardım alabilirsiniz. Günlük anketin detayına göre 10 ile 50 kişi arasında kişi ile anket çalışması yaparak düzenli gelir elde edebilirsiniz. Bu işi sadece hafta sonları çalışarak da yapabilirsiniz. Bir anketör olarak bu konuda dikkat etmeniz gereken sabırlı olmak olacaktır. Çünkü insanların işi dahi olmasa size karşı biraz sert bir tutum içerisinde olacakları için zorlanma ihtimaliniz çok yüksektir. Ancak moralinizi düşürmeyerek bu konuda çalışmaya devam etmelisiniz.

Web Tasarımcısı Olmak

Evinizden oturduğunuz yerden ek gelir elde etmek istiyorsanız web tasarımcısı olmak sizin için faydalı olacaktır. Tabi bu konuda bir becerinizin olması gerekiyor. Eğer beceriniz yoksa ama merakınız varsa tasarımı öğrenebileceğiniz çok sayıda web sitesi ya da kurs bulunmaktadır. Çok kısa süre içerisinde bu işi öğrenerek gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Biraz zorlansanız da zaman içerisinde yaptığınız tasarımları güzel paralara satabilirsiniz. Kendinizi geliştirdikçe kazanacağınız para da kendiliğinden artacaktır. Günlük ortalama 2 ile 4 saat arasında çalışarak kazanç elde edebilirsiniz. Tabi bu için en büyük avantajı evde çalışıyor olmanızdır. Tasarımcılar günümüzde güzel bir para kazanmaktadırlar.

Çeviri Hizmeti Sunmak

Eğer ikinci bir dil biliyorsanız bunu gelir kapısına dönüştürebilirsiniz. Bu diller arasında en çok tercih edilen İngilizce olsa da bununla birlikte İspanyolca, Çince ve Fransızca çok fazla rağbet görmektedir. Arapça da günümüzde çeviri hizmetinden yararlanılan diller arasındadır. Bu işte günde gene 2-4 saat arası çalışmanız yeterli olacaktır. Size verilen hazır metni okuduktan sonra sıra ile cümle cümle çevirileri yaparak işinizi tamamlayabilirsiniz. Normal bir makale yazarlığına göre daha çok kazanç sağlayan bir iştir. Bu işten gelir elde etmeniz için tek şart çeviri yapacağınız dile hakim olmak olacaktır. İnternet üzerinden çeviri hizmeti sunan programlar bu konuda yardımcı olsa da yeterli olmamaktadır.

Özel Ders Verin

Eğer okuduğunuz okul konusunda biraz bilginiz varsa ilkokul çocuklarına ve orta öğretim öğrencilerine matematik ve fen bilimleri konusunda özel dersler verebilirsiniz. Bu işinde artısı evde çalışıyor olmanızdır. Bir öğrenciye sadece 1 saat zaman ayırmak bile size bir ayda güzel bir gelir kazandıracaktır. Özel ders verilebilecek dersler çok fazla olduğu için boş zamanlarınızdan engin bilginiz ile bu yarı zamanlı işten kazanç elde edebilirsiniz. Tabi bir de editörlük işi bulunmaktadır. Eğer internet üzerinden makale yazma konusunda kendinize güveniyorsanız taleplere cevap verebilir ya da kendi web sitenizi açarak gelir elde edebilirsiniz. Bu işlerden herhangi birisini elde ederek yarı zamanlı olarak para kazanabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉