• PAYLAŞ

Parolasını Unuttuğunuz Arşiv Dosyalarını Açma

  • 01/07/2016 - 16:05
  • 0 Yorum
  • 681 görüntüleme

666x330xUntitled_thumb.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.vxulfCkgXZ

İnternet üzerinde kullandığımız hesaplar, mailler, sosyal medya hesapları, arşivlerimiz derken o kadar çok parolayı aklımızda tutmak gerekiyor önemli olan başlıkları bile yazarken bir çok seçenek çıktı ortaya. Bu kadar parolayı akılda tutmak oldukça zor, unutmamak için hepsine aynı parolayı vermek oldukça sakıncalı bu bir seçenek değil parolalarınızı aklınız dışında bir yere not almak ise uzmanlar tarafından yapılmaması gerektiği altını kalın çizgilerler çiziliyor. Bir sürü parolayı aklımızda tutmaya çalışırken mutlaka arada unuttuklarımız oluyor. Unutulan parolaları bulmak oldukça zor hele karmaşık bir parola sistemi kullanıyorsanız ki yapmanız gereken bu unutulan parolaları bulmak neredeyse imkansız.

Parolasını unuttuğunuz ZIP, RAR gibi  arşiv dosyanız varsa sizlere bu konuda yardımcı olacağını düşündüğümüz bir program önereceğiz. ZIP, ARJ  RAR, ve ACE gibi arşivlerinizin bulunduğu dosyalarının parolasını unutmanız durumun da, bu program ile parolanız bulmayı deneyebilirsiniz.

How-to-open-rar-files-header-image

Advanced Archive Password Recovery isimli bu program, parolayı dictionary-attack (sözlük saldırısı) ve brute-force (kaba kuvvet)  yöntemlerini kullanarak bulmayı deniyor. İşlemin başarıya ulaşma olasılığı tamamen, parolanızın kısa olmasına bağlı; aksi halde programın arşivinizin parolasını bulmanız günlerce de sürebilir veya mümkün olmayabilir.

Program biraz kalabalık görünse de, tamamen anlaşılır bir ara yüze sahip olduğunu söyleyebiliriz, parolayı bulma işleminizi eğer hızlandırmak istiyorsanız hızlandırmak için aklınızda olan başlangıç ve bitiş karakterlerini yazmanız, parolada hangi karakterlerin  olabileceğine (sayılar, harfler, semboller)  seçmenize olanak tanıyor. Program, herhangi başka bir işlen yapmanız gerektiğin de parola kırma işlemini duraklatmanıza, daha sonra devam etmek istediğinizde, kaldığınız yeri tamamen saklıyor. Programı hazırlayan firma, çoğu ZIP arşivinin parolasını aşa yukarı birkaç saat içinde kurtarabildiğini iddia ediyor.

Arşiv dosyalarınızın parolasını unuttuysanız, dosyalarınızı silmeden önce Advanced Archive Password Recovery’ye bir şans vermenizi öneririz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉