• PAYLAŞ

Ps4 Oyunları PC’de Nasıl Oynanır ?

  • 18/07/2016 - 14:06
  • 0 Yorum
  • 844 görüntüleme

ps4-oyunları-pcde-nasıl-oynanır

Oyun konsolu denildiği zaman ilk akla gelen markalardan Sony, PlayStation 4 son güncellemesiyle beraber PS4 oyunlarını PC’de kolaylıkla oynayabilmemize olanak tanıdı. Peki, PS4 oyunlarını PC’de oynayabilmemiz için neler yapmalıyız? Detayları sizler için derledik.

Sony, PlayStation 4 için son yayınlandığı yeni güncellemesiyle beraber çok uzun zamandır beklenen PS4 oyunlarını Windows ve Mac  bilgisayarlarda oynayabilmenin yolunu açtı.

PlayStation 4 oyunlarını bilgisayarlarımızda oynamak için ne yapmalıyız ? Öncelikle bu işlemi gerçekleştirmek için nelerin gerektiğine inceleyim.

PlayStation 4 oyunlarını bilgisayarda oynamak için ihtiyacınız olanlar ;

– 3.50 sürümü ile çalışan bir PlayStation 4 (Eğer kullandığınız sürüm güncel değilse yada uyumsuz ise ayarlar bölümünden sistem güncellemesini kontrol edebilirsiniz)

– PC kullananlar için Windows 8.1 veya 10 işletim sistemi, minimum 2 GB RAM, 2.6 GHz Intel Core i5 veya üzeri işlemci ve boş bir USB portu.

– Mac bilgisayar kullananlar için El Capitan veya  OS X Yosemite, minimum 2 GB RAM kapasitesi, 2.4 GHz Intel Core i5 veya üzeri bir işlemci ve boş bir USB portu.

–  Dualshock 4 kontrolörü ve USB kablosu.

–  Kablosuz veya kablolu internet bağlantısı, tavsiye edilen minimum bağlantı hızı download ve upload olarak 5 Mbit.

Gerekli olan bütün ihtiyaçları hazırladıktan sonra yapılması gereken ayarlarımız var.

PlayStation 4 oyunlarını bilgisayarımızda oynamak için gerekli ayarlar

– PS4 Remote Play programını internetten indirip arkasından kuruyoruz.

– Ayarlar sekmesi> PlayStation Network sekmesi / Hesap Ayarları sekmesi > Birincil PS4’ü ayarla tıklıyoruz ve Ayarlar  sekmesi > Remote Play yönlendirmelerini izleyerek Remote Play’i aktif hale getirin.

– Önceden indirdiğimiz PS4 Remote Play uygulamasını PC veya Mac bilgisayarımızdan çalıştırın ve Dualshock 4 kontrolcüsünü usb üzerinden bağlayın. PSN hesabınıza ( PS4’te olduğu gibi ) giriş yapın.

– Bağlantı sağlık şekilde gerçekleştiğinde PS4 menüsünü senkronize bir durumda PC veya Mac bilgisayarınızda görüyor olmalısınız.

Eğer PS4 oyunlarını bilgisayar üzerinden oynarken varsayılan çözünürlük ve kare hızından sıkıntı yaşıyorsanız, RemotePlay uygulamasında rahatlıkla ayarlanabilir olduğunu unutmayın.

Bu ayarları düzgün bir biçimde yapmak için Windows işletim sisteminde  uygulamanın ayarlar menüsünden, Mac’te bilgisayarlarda ise tercihler kısmından çözünürlük ayarını 360p, 540p ve 720p olarak ayarlayabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉