• PAYLAŞ

Range Rover Evoque Convertible Satışta

  • 02/07/2016 - 22:39
  • 0 Yorum
  • 771 görüntüleme

Range Rover’ın kompakt SUV sınıfı arasında kendine yer edinen oldukça beğenilen modeli Evoque’un yeni üzeri açılabilen Evoque Convertible, uzun bekleyişlerin ardından 115.250 Euro’dan başlayan taban fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuldu.

Range Rover Evoque’un çok beğenilen cesur tasarımı ve tartışılmaz kalitesinin kapsamlı teknik özellikleri ve şimdi tamamen katlanır bir tavan ile birleşerek her mevsime uygun hale gelen yetenekli model, SUV kullanımına fazlasıya farklı bir bakış açısı getirdiğini söyleyebiliriz. Evoque Convertible’ın üzerinde bulunan Z tipi katlanma mekanizması, açıldığında zaman şık, düzenli bir görünüm sunmak amacı güderek arka gövde bölümüyle tam olarak aynı hizaya geliyor.

L538_16_CON_EXT_DET73-1600x900_281-201636_1820x1023 içerik

Tamamen otomatik olarak açılan tavan, maksimum hızınız 48km/sa 18 saniye gibi kısa bir süre içerisinde açılır ve neredeyse açılışı kadar hızlı olarak 21 saniyede kapanır. Tavanın açık konumdayken olması 251 litrelik bagaj yük alanı etkilememesi ve kayak takımlarınız gibi kişisel eşyalarınızı taşımaya olanak sağlayacak arka koltuk bölmesi kullanım kolaylığı sağlıyor. Land Rover’ın kendi üretimi olan 2.0 litre hacmindeki motoru 180 beygir gibi gayet iyi bir güce sahip Ingenium Dizel motoru ile gözleri dolduran  Evoque Convertible, 100’km de ortalama 5.7 litre olan yakıt tüketimi ile  gönülleri de fethedecek gibi görünüyor.

Evoque Convertible arka gövde kısmının içinde gizli açılır emniyet çubuğu  devrilme durumunda güvenliği sağlayan sistem sayesinde aracın üstü açıkken de son derece güvenilir bir yolculuk sağlıyor. Herhangi beklenmedik bir devrilmede yolcular için bir yaşam alanı oluşturmak amacıyla 90 milisaniye içerisinde açılan iki alüminyum çubuğa sahip.

Şerit Takip Asistanı bulunan araçta, bu özellik Evoque modelinde ilk kez Convertible modeli ile birlikte sunuluyor. Aracın üzerinde bulunan Terrain Response sistemi sürüş koşullarınızı kontrol ederken, şanzıman, motor, merkezi diferansiyel ile şasi sistemlerinin durumunu arazi koşullarına göre aracın kusursuz hakimiyetini ve çekişini optimize ediyor .

Land Rover’ın haber/eğlence sistemi olan InControl™ Touch Pro ile oldukça yüksek çözünürlüklü, 10,2 inç ölçülerinde dokunmatik ekran yer alıyor. Bağlantı standardını son derece yükselten hızlı tepki veren InControl™ Touch Pro kullanıcılarına kesintisiz bir akıllı telefon entegrasyonu, navigasyon, 3G bağlantısı ve aynı zaman da premium bir ses sistemi de kullanıcılara sunulan donanımlar arasında.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉