• PAYLAŞ

Renk Bloklama Nasıl Yapılır?

  • 06/10/2016 - 10:47
  • 0 Yorum
  • 882 görüntüleme

Renk Bloklama Nasıl Yapılır?

Günümüzde dünya çok hızlı hareket ediyor. Aslında dünya derken kastettiğimiz insanların kendilerinin oluşturdukları çevrenin çok hızlı bir şekilde değiştiğini vurgulamak istiyoruz. Bunlar arasında modayı da yazmamız gerekiyor. Moda konusunda yaşanan gelişmeler takip etmek bazen imkansız olabiliyor. Ancak gene de insanlar son trendleri ve moda ile ilgili olan değişimleri bir şekilde öğreniyor ve uygulamak istiyor. Bu yazımızda son zamanların en çok dikkat çeken moda terimi olan renk bloklama nasıl yapılır onu sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Basit bilgiler sayesinde sizlerde evinizde ki renkleri nasıl kullanacağınızı öğrenebilme şansına sahip olacaksınız.

Renk bloklama, direkt olarak bilmeyen birisine söylendiğinde birden farklı bir anlam çağrıştırabilir. Ancak burada anlatılmak istenen birbirinden farklı iki rengin uyum içinde nasıl kullanılması gerektiği bilgisini içermektedir. Farklı renkler özellikle kıyafet tercihlerinde uyum sağlamak zordur. Bunu yapmak için insanlarda moda gözü ya da bilgisi olmalıdır. İlk defa renk bloklama tarzını deneyeceksiniz size tavsiyemiz iki basit rengi kullanmanız yönünde olacaktır.

renk-bloklama

İlk tercihinizde kullanacağınız renklerden birisi çok sade olmalı diğeri de canlı renklerden tercih edilmelidir. Örnek vererek açıklarsak sizler için daha bilgilendirici olacaktır. Bej, gri, siyah ve beyaz renkleri sade renkler olarak kabul edelim. Bunları canlı renkler olan mavi, neon renkler ve fuşya ile kombinleyebilirsiniz. Bu renklerle kombin yapmayı öğrendikten sonra bir iki farklı renkte kullanmaya başlayabilirsiniz. Renk sayısını arttırarak daha güzel kombinler ortaya çıkarabilirsiniz. Bu noktada dikkat edilmesi gereken eklenecek 3. Ve 4. Renkler canlı renkten farklı tonlarda olmalıdır.

Bu durumu da basit bir örnekler açıklayalım. Beyaz ile fuşya renkleri kombinlediğinizi düşünelim. Bu renklere ekleyebileceğiniz renkler pembe ve mor olabilir. Farklı bir renk tercih etmeniz sizi rüküş gösterebilir.

Bu renk bloklama da aksesuar kullanılması da önemlidir. İki farklı şekilde aksesuar tercihi yapabilirsiniz. Canlı renklerden tercih ederek tamamlayıcı bir aksesuar tercih edebileceğiniz gibi isterseniz farklı bir renk seçerek 3. Ya da 4. Rengi tercih etme işlemini yapabilirsiniz. Bu sayede kendi moda stilinizi yaratabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉