• PAYLAŞ

Renkli Giyim için nelere dikkat etmeliyim?

  • 13/07/2016 - 23:56
  • 0 Yorum
  • 694 görüntüleme

Renkli giyinmek insanlara kendini rahat ve mutlu hissettirir. Dikkat ederseniz renkli elbiseler giyen insanlar kendilerini daha rahat hissettiklerini sizlerde göreceksiniz. Emin olabileceğiniz konu ise sizlerin de kendi renkli kombilerinizi yapabileceğinizdir. İlla bir moda danışmanına giderek ondan yardım almanıza ya da hazır olarak satılan renkli elbiselerden almanıza gerek yoktur. Bu konuda hazırlanmış olan çok sayıda renk kombinler olduğu göreceksiniz. Bu kombinlerin size farklı bir bakış açısı kazandırmasına izin verebilirsiniz. Bu sayede evinizde bulunan elbiselerinizden kendinize güzel bir renk kombini yapabilirsiniz. Bu olayı denedikçe farklı renklerden güzel kombinler çıkarmak için kimseden yardım almanız gerek yok.

images (7) images (8) renkli-kıyafetler

Renkler konusunda ilginiz varsa gözleriniz size doğru yolu göstermek için yeterli olacaktır. İlk olarak renk konusunda bilmeniz gereken ana renk olarak isimlendirilen birinci renkleri bilmesiniz. Mavi, Kırmızı ve Sarı sizin ana renkleriniz, Bunların birleşiminden ortaya çıkan ikinci renklerse yeşil, turuncu ve mor oluşuyor. Son olarak üçüncü sırada ki renkler var. Bordo, Çivit, Turkuaz ve Çivit bu renklerdir. Bu renkleri anladıktan sonra renkler ile neler yapabileceğinizi öğrenmelisiniz. Renklere kontrast yapmak en çok bilinen renk ekleme özelliğidir. Bu zıt renklerin birbirleri ile uyumlu bir şekilde yerleştirilmesi anlamına gelmektedir. Örnek vermek gerekirse ana renklerimizden olan kırmızı ile ikinci renkler arasında saydığımız yeşil ile güzel bir elbise kombini oluşturabiliriz.

Örneğin yeşil bir gömlek ile kırmızı bir etek giyebilirsiniz. Tabi bunların da renk oranını siz belirlemelisiniz. Açık ya da koyu bir renk tercih etmek tamamen sizin elinizdedir. Elbiselerde baskın tek bir renk olmasına dikkat etmelisiniz. Diğerlerini onun etrafına yerleştirmelisiniz. Siyah ve beyaz renklerini bir arada kullanabilirsiniz. Nötr olarak nitelendirilen bir renk olan gri’yi birçok yerde kullanabilirsiniz. Canlı ve göz alıcı renkleri bel kısmından yukarıda kullanmak iyi olacaktır. Bu sayede yüzümüz daha dikkat çekici bir şekilde öne çıkacaktır. Açık ve canlı renkleri üst kısımda kullanmaya dikkat ettiğiniz gibi kapalı renkleri de elbiselerin alt kısmında kullanmaya özen gösterilmelidir. Ten renginize göre kıyafet seçmeye dikkat etmelisiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉