• PAYLAŞ

Selülit İçin Bitkisel Kürler

  • 07/07/2016 - 13:52
  • 0 Yorum
  • 693 görüntüleme

selulitSelülit bayanların arasında sıklıkla görülen ve aslında kurtulmak için çeşitli yöntemleri olan bir cilt sorunudur. Selüloitten sorunu için sizlere önereceğimiz  maske tarifleri düzenli kullanıldığı zaman  mucizevi şekilde etki gösterecektir. Aklımızdan çıkarmamamız gerek selülit için tedavi spor ve sağlıklı beslenme ile sürdürülebilir yoksa sorunuza sadece geçici çözüm olacaktır.

Sizlere önereceğimiz yağları aynı ölçülerde birbirleriyle karıştırmanız gerekmektedir dileğiniz karışımı kullanabilirsiniz. Hazırladığımız karışımı Selülit olan bölgemize masaj yaparak sürüyoruz aşa yukarı 1.5 – 2 saat kadar cildimizde tutuyoruz ve arkasında güzelce durulayarak temizliyoruz. Cildiniz hassas bir yapıya sahipse süreyi kendiniz ayarlayabilirsiniz. Hazırladığımız bu karışımı 2 günde 1 uygulayabilirsiniz.

  • Jojoba yağı, Biberiye yağı
  • Buğday yağı, Portakal yağı, Nane yağı
  • Lavanta yağı, Rezene yağı, Limon yağı
  • Yasemin yağı, Susam yağı, Anoson yağı
  • Keten yağı, Zambak yağı, Ardıç yağı

Ballı Sirke

Hazırlayacağımız uygulama için gerekli olan malzemeler sirke, doğal bal, yağsız tuzsuz lor, buğday unu. Hazırladığımız malzemeleri buğday unu haricinde, aynı ölçülerde karıştırıyoruz, en son malzemeler tam olarak karıştığında buğday unu ekleyerek hamur haline getiriyoruz. Hazırladığınız hamuru selülitli olan bölgenize koyuyoruz ve 1.5 – 2 saat kadar bekletin. İşlem sonucunda hamuru çıkarıyoruz ertesi gün işlemi yaptığımız bölgeye sadece tuzsuz lor sürüyoruz ve sarıp 1.5 saat kadar bekletiyoruz. Her iki işlem sonrasın da selilüt olan bölgeyi duruluyoruz. Bu karşımı 1 gün hamur 1 gün lor olmak şartıyla tekrarlıyoruz çok kısa sürede faydasını göreceksiniz.

Sirke Maskesi

Sirke yöntemi ile selülitlerinizden kurtulmak oldukça basit olacak sadece doğal elma sirkesi kullanmalısınız. Sirkenin derecesi ise %4-6 civarında olması gerekmektedir. Elma sirkesi ve suyu 1’e 1 oranında karıştırıyoruz. Hazırladığımız karışıma tamamen isteğe bağlı olarak biberiye yağı,  limon yağı, veya nane yağı da ekleyebilirsiniz. Elma sirkesi ile hazırlamış olduğunuz karışımı selülitli bölgeye masaj yaparak iyice sürüyoruz. Karışımı sürdüğünüz bölgeyi streç filmle sararak kaplayın. Bu aşamaları yaptıktan sonra selülitli bölgemizi sıcak tutuyoruz gerekirse üstünü örtün. 30 dakika kadar bekledikten sonra bölgeyi açıp duruluyoruz. Bu uygulamayı 2 günde bir uyguluyoruz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉