• PAYLAŞ

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yapılır ?

  • 25/07/2016 - 20:13
  • 0 Yorum
  • 724 görüntüleme

İnternet ile az çok haşır neşir olan herkes SEO’u duymuştur. Özellikle amatör olsa dahi bir blog ya da web sitesi sahibi kesinlikle duymuştur. Bu yazımızda sizlere SEO uyumlu makale nasıl yazılır ve faydaları nelerdir anlatmaya çalışacağız. Seo, search engine optimization kelimesinin kısatlması olarak kullanılmaktadır. Türkçeleştirerek anlatmamız gerekirse sitenizi arama motorlarına göre optimize etmeniz anlamına gelmektedir. SEO’ya uygun bir web siteniz varsa okuyucu sayınız otomatik olarak artacaktır. Bunun için en çok dikkat etmeniz gereken kural okuyucu SEO uyumlu makale yazmak olmalıdır. Bu şekilde makale yazdığınız da arama motoru sitenizi bulmakta zorluk çekmeyecektir ve size ziyaretçi gönderecektir.

SEO uyumlu makale nasıl yazılır ?

Seo’nun ne olduğunu size kısaca anlatmaya çalıştık. Bu SEO’ya uyumlu olan makalelerin nasıl yazılacağına gelelim kısaca size anlatalım. İlk olarak başlığınızı seo’ya uygun yazmanız gerekiyor. Makalenizin içinde geçecek olan anahtar kelimeyi içermelidir. Örneği yazdığımız yazıyı örnek alırsak SEO uyumlu makale nasıl yazılır konulu bir makale yazacaksanız yazı başlığınızda bu kelime mutlaka geçmelidir. Ayrıca başlık karakter sayısının 70 karakterden fazla olmamasına dikkat etmelisiniz. Son olarak içeriğinin linkine verilecek olan başlığın linkte geçmesi gerekmektedir. “/lalkhgsdhosdıghs.html” yerine /seo-uyumlu-makale-nasil-yapilir.html” şeklinde olmalıdır.

Mete açıklamalara ve etiketlere dikkat etmelisiniz. Arama esnasında ilk görülecek olan kısımda mutlaka anahtar kelime geçmelidir. Ve bu açıklamanın karakter sayısı 160’dan fazla olmamalıdır. SEO uyumlu makale yazıyorsanız kelime sayınızın 250’den fazla olmadı gerekmektedir. Yazının içerisinde anahtar kelime oranının yüzde 5’den fazla olmaması gerekiyor. 300 kelimelik bir yazıda 3 anahtar kelime idealdir. İçerikte bir görsel kullanılacaksa görselin alt etiketi mutlaka anahtar kelime olmalıdır.

Ara başlıkları oluştururken SEO uyumlu olmalarına özen göstermelisiniz. Ara başlıklarda H1, H2 ve H3 ara başlıkları mutlaka bulunmalıdır. Bu şekilde yazacağınız yazı tam olarak SEO uyumlu bir şekilde yazılmış anlamına gelmektedir. Bu şekilde sitenize içerik eklemek arama motorlarının size olan ilgisinin artmasına yardımcı olacaktır. Son olarak da yazının özgün bir şekilde yazılmış olmasına dikkat edin.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉