• PAYLAŞ

Seyyar satıcılıktan nasıl para kazanılır?

  • 14/07/2016 - 00:13
  • 0 Yorum
  • 868 görüntüleme

Seyyar satıcılık deyip geçmeyin insanlar günümüzde az para harcayarak hem karınlarını ucuza doyurmak istiyor hem de kısa sürede yollarına devam etmek istiyorlar. Bu konuda hizmet veren ülkemiz sınırları içinde binlerce seyyar satıcı bulunuyor. İlk başka müşteri sayısı az olmasına rağmen kaliteli bir şekilde hizmet sunumuna devam edildikçe insanlar arasında bilinirliğiniz artacaktır. Bu sayede belki de o konuda dükkanı olan birisinden daha yüksek gelir elde etme şansına ulaşacaksınız. Gelirleri tahmin ettiğinizden daha yüksek seyyar satıcılar bulunuyor. Ancak her işi doğru yerde yapmanız gerekiyor. Lokantaların bol olduğu bir cadde üzerinde yemek üzerine seyyar satıcılık yapmak istediğiniz de gelir etme şansınız düşük olacaktır.

Kağıt toplayıcıları ile size bunları anlatmaya başlayalım. 1 kilo kağıdın satış fiyatı 0.14 Liradır. Günlük 500 kilo toplarsanız 70 lira yapar. Ne kadar çalışırsanız o kadar kazanırsınız. Ya da bunları çeşitlendirebilirsiniz. Plastik, Naylon ve Jelatin’in geri dönüşüm fiyatı 0,50 TL’dir. Kutu ve Alüminyum ise 1.5 TL2dir. En yüksek fiyatlı geri dönüşüm maddesi ise Bakırdır, kilo fiyatı 12 TL’den alınmaktadır. Bu iş size zor geldiyse daha kolay bir işi anlatalım. Midyecilik yapabilirsiniz. Midyenin çuvalı mevsimden mevsime değişmekle birlikte ortalama 20 Liradır. Bir çuvalda ortalama çıkan midye sayısı 400 adettir. Bunu denizden çıktıktan sonra hazırlayarak satmak için pirinç ile pişirmeniz gerekiyor. Yarım kilo pirinç ile 300’e yakın midye hazırlayabilirsiniz.

seyyar-satıcılık

Günlük 250 adet midye satarsanız ortalama aylık olarak 4000 TL ciro yapabilirsiniz. Masraflarınız olacaktır. O masrafları çıktıktan sonra hatırı sayılır bir gelir elde edebilirsiniz. Soğuk sandviç satışı yapabilirsiniz. Günlük 60 lira sermaye ile 120 TL’lik satış yapabilirsiniz. Kar oranı yüzde yüzdür. Meşhur Eminönü turşucularını bilmeyen yoktur. Aylık gelirlerinizi duyduğunuzda kulaklarınıza inanamayacaksınız. Ortalama aylık net gelirleri 10000 TL civarındadır. Tabi bizim orada turşucu açma şansımız yok. Ancak daha işlek bir caddede bunu yaparak bizde  gelir elde edebiliriz. Süt mısır satışı, köfte satışı, kokoreç satışı gibi çok sayıda seyyar satıcılık işinden gerektiği yerde yaparak yüksek gelirler elde edebiliriz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉