• PAYLAŞ

Sıcak Havaya Dayanıklı makyaj nasıl yapılır?

  • 28/07/2016 - 12:46
  • 0 Yorum
  • 701 görüntüleme

Şu günlerde çok sıcak günler yaşıyoruz. Dışarı çıktığımızda yüzümüzde bulunan makyajın aşırı sıcaklar nedeniyle yüzümüzden aşağıya akmasını istemezsiniz. Bu durumla karşılaşmamak için yapmanız gereken sıcak havalara dayanıklı şekilde makyajınızı yapmak olmalıdır. Ancak bu şekilde dışarı rahat bir şekilde çıkabilir ve istediğinizi yapabilirsiniz. Bu yazıda sizlere sıcak havalarda kullanılabilecek makyaj taktiklerini vermek istiyoruz.

sıcak-havaya-dayanıklı-makyaj

Aslında makyajın akmasına engel olan en temel makyaj malzemesi bazdır. Makyaj setinizde mutlaka vardır. Bazınız ne kadar iyiyse makyajınızda o kadar sağlam olacaktır. Makyajın güzel olmasına yardımcı olan fondöten ve far’ın görüntülerinden sizi koruyacaktır. Eğer makyaj setinizde baz yoksa mutlaka iyi bir baz almalısınız. Gözlerinizin üzerine çekeceğiniz farkın akmasında bu sıcak havalarda korkabilirsiniz. Hem bu durumun önüne geçmek hem de daha güzel bir makyaj yapmak için yapmanız gereken krem göz farı almak olmalıdır. Diğer farlara göre gözününüz üzerinde daha sağlam duracağına emin olabilirsiniz.

 

Kullandığınız göz kalemi sadece sıcak havalarda değil normal zamanlarda bile bozulması riski olan bir makyaj çeşididir. Bu gibi durumlardan şikayetçi olan çok sayıda kadının olduğunu biliyoruz. Bu durumunda çözümü çok basittir. Alacağınız krem ya da jel göz kalemi sayesinde bu dertten kurtulabilirsiniz. Yoğun bir içeriğe sahip olduğu için kalıcılığı daha uzun sürecektir. Allığın dağılması ve uçup gitmesi en büyük sorunlardan birisidir. Bunun için basit önlemler alabilirsiniz. Yaz ayları geldiğiniz de allığınızı alırken toz olanları değil krem olanları tercih etmelisiniz. Bu tür krem allıkla yaz makyajlarına çok uygundur.

Maskara yapıldığında makyaja güzellik katıyor ancak dağıldığında tüm makyajın mahvolmasına neden oluyor. Özellikle yaz aylarında kullanacağınız maskaranın mutlaka suya dayanıklı olması gerekiyor. Çünkü sadece sıcak havalardan değil denize girdiğiniz de maskaranın korunmasını sağlamak için suya dayanıklı bir maskarayı almanız gerekiyor. Yaz aylarında birçok kadının cildinin ayna gibi parladığından şikâyetçi olduğunu duymuşsunuzdur. Bunu engellemek için transparan pudra kullanabilirsiniz. Renk içermediğinden sıcak nedeniyle öbek öbek olmadığını göreceksiniz. Cilt lekelerini ve kızarıklar yaz gelince giderek artış göstermektedir. Bunun önüne geçmek için kremsi yapıya sahip kapatıcılar tercih etmelisiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉