• PAYLAŞ

Telefonda Silinen Numaralar Nasıl Geri Getirilir ?

  • 28/07/2016 - 23:41
  • 0 Yorum
  • 988 görüntüleme

Yaşantımızın her hangi bir anında hepimizim başına gelmiş olma ihtimali oldukça yüksek olan yanlışlıkla telefonlarımızdan numara veya rehberi silmek. Telefon rehberlerimizde bulunan numaralar genel olarak büyük önem taşımakta ve silindiği zaman rehberde buluna numaraları tekrardan tam olarak toparlamak neredeyse mümkün değil. Bu konu hakkında kullanılan cihazlara dayalı olarak silinen numara veya rehberimizin nasıl geri getirilmesi hakkındaki bilgileri derledik. Kullandığınız cihaz Android yada İos işletim sistemli olarak değişiklik gösterebilir vereceğimiz detayları her iki türlü işletim sistemi için ayrı olarak hazırladık bundan sonraki aşamalarda silinen numaraları geri getirmek sizler için oldukça kolay olacak. Android veya İos işletim sistemi tabanlı cihazlara sahip olan kullanıcılar için silinen numaraları geri getirmeyi detaylandırmadan önce küçük bir uyarıda bulunalım. Android işletim sistem kullanan cihaz kullanıcıları mutlaka Google hesapları ile kullandıkları cihazları senkron ayarlarını yaparlar ise bu gibi sıkıntılı durumlarda işlemlerini oldukça kolay çözebilirler. İOS işletim sistemi bulunan cihaz kullanıcıları ise icloud ayarlarını sağlıklı olarak yaparlarsa cihazlarında bulunan tüm belgelere rahatlıkla ulaşabilirler.

Android Cihazlarda Rehberi Geri Getirme ;

Android işletim sistemli telefon kullanıcısı iseniz cihazınız hangi marka olursa olsun rehberinizdeki kişileriniz Google hesabınız ile senkronize olduğundan dolayı kişisel bilgisayarınızın başında olmasanız dahi herhangi bir bilgisayarın tarayıcısından Google hesabınıza giriş yaparak rehberinizin tamamını olduğu gibi görebilir, rehberden yanlışlıkla sildiğiniz numaraları veya yazılım güncellemesinden sonra silinen numaraları sadece kişilerinizi geri yükleyerek geri getirmeniz mümkün. Yapmanız gereken adımlar oldukça basit:

İlk olarak Google hesabımızı açıyoruz ardından açılır menüden Kişiler sekmesi > Daha fazla sekmesi > Kişileri geri yükle sekmesi > açılan pencerede size ne kadar geriye dönük yükleme yapmak istediğinizi soracak en fazla 30 gün geriye gidebiliyorsunuz. İstediğiniz süreyi seçtikten sonra geri yükle sekmesine tıklıyoruz. Bu işlem sonunda son güne dönük tüm bilgileriniz geri gelmiş olacak.

silinen-numaraları-geri-getirme           silinen-numaraları-geri-getirme          silinen-numaraları-geri-getirme

İPhone Cihazlarda Rehberi Geri Getirme ;

İPhone cihaz kullanıcıları için Android sisteme göre silinen rehberlerini geri getirmek oldukça kolay. Silinen rehberinizi geri getirmek için İPhone cihazların kendi sistemi içerisinde bulunan iCloud uygulamasını  kullanmak en hızlı ve sorunsuz yöntem. Rehberinizi geri getirmek için  adımları izleyeniz. Telefonumuzdan Ayarlar sekmesi > iCloud sekmesi > buradan kişiler sekmesine bakıyoruz eğer kapalı değil ise kapatıyoruz ve çıkan uyarıda > iPhone’umda Tut sekmesine tıklıyoruz ardından > kapattığımız Kişiler sekmesine tıklıyoruz çıkan uyarıdan Birleştire tıklıyoruz. Tamamladığımız bu işlem sayesinde rehberimizi geri getirmiş oluyoruz.

silinen-numaraları-geri-getirme                      silinen-numaraları-geri-getirme                     silinen-numaraları-geri-getirme

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉