• PAYLAŞ

Twitter Hesap Onaylatma Nasıl Yapılır?

  • 22/07/2016 - 12:27
  • 0 Yorum
  • 672 görüntüleme

Sosyal medya kanalları arasında en popüler olan sitelerin başında gelen twitter’da diğer sosyal medya kanalı olan facebook’tan farklı olarak isminizi sürekli olarak değiştirme şansına sahipsiniz. Ancak resmi bir kişiliğiniz varsa ya da çok tanınan bir sporcuysanız hesabınızı sadece sizin olduğuna dair onaylatma şansınız var. Bunu yaptığınızda hesapta bulunan isminizin yanında mavi bir buluntun içinde tik işareti gelecek. Bu hesabınızın onaylı olduğunu diğer kullanıcılarına göstermiş olacaktır. Peki sizde kendi hesabınızı onaylatmak isterseniz tam olarak hangi işlemleri yapmanız gerekiyor. Twitter’a neyi kanıtlamanız gerekiyor ki sizin hesabınıza onay versin.

twitter-hesaplari-nasil-onaylatilir

Yapmanız gereken eğer sizde onaylanmış bir hesap sahibi olmak istiyorsanız profil bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurmanız gerekiyor. Bunun telefon numaranızı girmelisiniz. E-posta adresi, web sitesi ve doğum gününüz gibi bilgileri girerek panele kaydını tamamlamalısınız. Bunları tamamladıktan sonra karşınıza hesap onayınız için yapacağınız başvuru formu gelecektir. Bu sayfaya ulaştıktan sonra karşınıza çıkan panelde twitter hesabınızın bulunduğu iki adet web sitesinin bilgileri yazmalıdır ve son olarak neden onaylı bir twitter kullanıcı olmak istediğinize dair 500 kelimeyi geçmeyecek bir yazıyı doldurmanız gerekiyor. Bu yazıyı gönderdikten sonra Twitter onay ekibi tarından bilgileriniz incelenecek ve hesabınıza onay verilip verilmeyeceğiniz kararı sizlere iletilecektir.

Daha öncelerde ilk olarak uygulanmaya başlandığı zaman sadece önemli insanlara, sporculara ve tanınmış sanatçılara bu uygulama için imkan tanınırken günümüzde bu genişletilerek herkesin onaylı bir twitter hesabı sahip olmasının önü açıldı. İlk olarak 2009 yılında uygulanan bu özellik 200 bine yakın onaylı hesabın olması sağlandı. Sizde onaylanmış bir twitter hesabına sahip olmak istiyorsanız unutmamanız gereken bir şey kullanıcı adınızı bir kere belirlemeniz gerekecek ve o kullanıcı adı ile başvurunuzu yapacaksınız.

Tüm başvuru işlemlerinizi yaptıktan sonra kimlik, pasaport ya da ehliyetiniz gibi fotoğraflı kimlik belgelerinizi ekleyerek başvuruşunuzu yapmanız gerekiyor. Sizden herhangi bir bedel talep edilmeyecek ve verdiğiniz olan bilgilerin doğruluğu anlaşıldıktan sonra kısa sürede onay verilecektir. Bu da twitter’da yazdıklarınızın bağlayıcı olmasını arttıracaktır. Sahte isim ile gerçekten bilerek aldığınız bir hesaptan yazmak arasında fark olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉