• PAYLAŞ

Twitter’da Onaylanmış Hesap Nasıl Yapılır ?

  • 27/07/2016 - 02:40
  • 0 Yorum
  • 745 görüntüleme

Sosyal ağ devi Twitter bir yandan popülerliğini hızla artırırken öte yandan büyük sorunlarından biri olan sahte hesaplarla da yoğun halde savaşmak zorunda kalıyor. Başka isimler adına açılmış sahte hesapların bir nebze de olsa önüne geçmek için Twitter bir takım önlemleri devreye soktu.

Bu önlemlerden en ilgi çekici olanı ise, Onaylanmış rozet olarak adlandırılan, sosyal ağ devi twitter camiasında ise mavi tik diye adlandırılan resmi olarak onaylanmış hesaplar. Onaylanmış rozet, twitter kullanıcısının profilinin sağ üst bölümünde; kullanıcı adının, konumun ve bilgilerin hemen üzerinde görüntülenir. Sosyal ağ devi Twitter’ da Onaylanmış rozet, kişi aramalarına tıkladığınız da kullanıcı adlarının yanında da görüntülenir. Twitter kullanıcıları profil sayfalarının arka planlarını özelleştirdiğinde veya profillerinde kenar çubuğun rengini değiştirse bile, onaylanmış rozet aynı renkte kalarak hiçbir şekilde özelleşmez.

Onaylanmış Hesap Nasıl Alınır ?

-Öncelik olarak twitter kullanıcıları tarafından, profiliniz aranan, tavsiye edilen ve bol tıklanan bir profil olmalısınız.

-Profiliniz en az 15.000 doğal takipçiye sahip olmalı.

-Profilinize ait bir web siteniz veya bir blog siteniz bulunmalı. Kendinize ait sitenize takip et butonunu koymuş olmanız gerekmektedir.

Bu özellikleri taşımayan profillerin onaylı hesap sahibi olması imkansız. Milyonlarca kullanıcısı bulunan sosyal ağ devi Twitter’da 32.000 onaylı hesap bulunmaktadır. Bu profillere baktığınız da çoğu devlet adamı, sanatçı, tiyatrocu gibi topluma mal olmuş  bilinen insanlardır. Kısaca halktan birinin şu ana kadar alamadığı bir rozettir.

Twitter’ da Sahte Onaylanmış Hesaplara Dikkat

Onaylanmış rozet Twitter kullanıcının profil sayfasında herhangi farklı bir yerinde görüntülenirse bu hesabın aslında onaylanmamış olduğu anlamına gelir. Genel olarak arka plan resmi olarak eklenir. Onaylanmış rozetler, Twitter tarafından kullanıcıya sağlanmadığı sürece kullanılamaz. Rozeti profil resimlerinin kullanılması, arka plan resimlerinin parçası olarak veya sahte bir onaylamayı yansıtacak şekilde kullanılan hesaplar kalıcı olarak askıya alınır ve bir daha asla açılmaz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉