• PAYLAŞ

Whatsapp Pazarlamada Nasıl Kullanılır?

  • 05/07/2017 - 20:32
  • 0 Yorum
  • 741 görüntüleme

Whatsapp, günümüzde en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri haline geldi. Dünya üzerinden milyonlarca insan Whatsapp kullanıyor ve her geçen gün Whatsapp’ın kullanım alanları da farklılaşıyor. Artık şirketler kurumsallıklarını belli edebilmek için, Whatsapp üzerinden müşterileri ile konuşuyor ve satışlarını bu şekilde gerçekleştiriyorlar. Bu yazımızda Whatsapp pazarlamada nasıl kullanılır sorusunun cevabını vereceğiz.

Whatsapp’ın Pazarlamada Kullanımı

Son zamanlarda birçok işletmenin Whatsapp numaraları aracılığıyla müşterilerine hitap ettiğini görüyoruz. Hatta Whatsapp olayı o kadar yaygınlaştı ki; haber merkezleri bile izleyicilerinden haber niteliğinde olan videolar istiyor. Durum böyle olunca Whatsapp’ın pazarlamadaki önemini kavrayıp, aktif olarak kullanmak gerekiyor. İşte Whatsapp’ı pazarlamada kullanmanın yolları!

1-) Küçük Bir Şirketseniz, Whatsapp’ı Sık Sık Kullanın

Büyük şirketler, santraller kiralayarak 7/24 telefon hizmeti vermektedir. Ancak bu bir miktar tuzlu olduğu için, küçük işletmeler buna yaklaşamamaktadır. Ancak bu demek değil ki, müşterilerinize hizmet veremeyeceksiniz. Whatsapp bu konuda tamamen ücretsiz bir uygulama ve ne kadar fazla mesajlaşma yapacak olursanız olun; herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmayacaksınız. Ayrıca yapılan araştırmalar ile telefondan iletişime geçmek, artışları büyük bir oranda arttıracaktır. Müşterilerinizin aklında güvenilirlik ile ilgili sorun kalmayacağı için, Whatsapp’ı aktif olarak kullanmalısınız. Ayrıca eğer sürekli telefona bakamıyorsunuz ve zamanınızın çoğu bilgisayar başındaysa, Whatsapp Web sayesinde de görüşmelere devam edebilirsiniz.

2-) İnstagram Satışları, Whatsapp ile Artar

Eğer İnstagram merkezli bir satış yapıyorsanız, Whatsapp en iyi dostunuz olmalı. Çünkü potansiyel müşteriler, sayfanızda gördükleri ürünleri daha yakından görmek isteyebilir. Whatsapp sayesinde, anlık mesajlaşabilirsiniz ve onların isteklerini yerine getirebilirsiniz. Aklında soru işareti kalmayan müşteri ürününüzü satın alabilir ve böylelikle kar marjınızda büyük bir gelişme yaşanır. Whatsapp’ı kullanırken de mümkün olduğu kadar fazla çevrimiçi olmaya önem gösterin. Günün her saatinde müşterilerine yardımcı olan bir İnstagram sayfası, satışlarına 1-0 önde başlayacaktır. Ayrıca İnstagram’daki ürünlerinizin fotoğraflarını müşterilere ulaştırırken, kaliteli paylaşım yapmanız da önemli.

Whatsapp’ın Pazarlamaya Faydaları

  • Ürününü satın alacağı işletme ile birebir iletişimde olan müşteri, kendisini daha da güvende hissedecektir. Güven ticaretin en vazgeçilmez unsurudur. Ayrıca size güvenerek alışveriş yapan ve sürekli iletişimde kalan müşteriler, bu özelliğinizden tanıdıklarına da bahsederek yeni müşteriler gelmesine yardımcı olur.
  • Küçük işletmelerde ticaret işi çoğu zaman iletişimsizlik yüzünden aksayabilmekte. Özellikle bel büken telefon faturaları büyük bir sıkıntı durumunda. Ancak tüm çalışanlara Whatsapp kullandırarak hem büyük bir masrafın altından kalkılabilir hem de iletişim kolayca sağlanacağı için herhangi bir aksama yaşanmaz.
  • Whatsapp’ta size gelen müşterilere samimi bir tutumla yaklaşarak, gelirlerinizde büyük bir artış yaşayabilirsiniz. Hemen verilen cevaplar, detaylı ürün bilgilendirmeleri sayesinde Whatsapp’ın nimetlerinden yararlanabilirsiniz.

 

 

[Toplam:2    Ortalama:5/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉