• PAYLAŞ

Windows 10’da Cihazımı Bul Ayarı Nasıl Yapılır ?

  • 21/07/2016 - 18:11
  • 0 Yorum
  • 797 görüntüleme

Microsoft ‘un kullanıcılarına eski sürümlerini yenisi ile bedava olarak değişim sağladığı bu konu hakkında kendisinden çok fazla bahsettirmeyi başardığı yeni işletim sistemi Windows 10 sunduğu yeniliklerle de gündemden düşmemeyi başarıyor. Windows 10 işletim sistemi bir önce sunulan işletin sistemlerine göre oldukça fazla yenilik barındırıyor bunların arasında bu güne kadar gözümüze hiç çarpmayan cihazımız bul özelliği. Bu özellik oldukça kullanışlı olmasının yanı sıra bir çok kişinin bu özellikten dolayı bile Windows 10 işletim sistemini kullandığını söyleyebiliriz. Windows 10 cihazımı bul özelliği çalışma prensibine gelince ilk olarak kullandığınız sürün önem taşımakta. Windows 10 cihazımı bul özelliği gerekli sürüme sahipseniz yeni işletim sisteminizi ilk kullanmaya başladığınızda kapalı olarak geliyor manuel olarak açmanız gerekiyor gerekli işlemler yapıldıktan sonra cihazınızın kaybolması veya çalınması durumunda nerede olduğunu kolayca tespit etmenizi mümkün kılıyor.

Windows 10 cihazımı bul özelliğini kullanmak için ilk olarak işletim sistemimizin sürümünü kontrol edelim sürüm numarası 1511 veya daha üstü olması gerekmektedir. Kullandığınız Windows 10 sürümü düşük bir sürüm ise ilk olarak bunu yükseltmelisiniz. Kullandığınız sürüm uygun ise Başlat menüsüne tıklıyoruz > Ayarlar sekmesi > Sistem sekmesine açılan pencereden konum kısmına geliyoruz.

windows-10-cihazımı-bul-ayarı

Konum bilgilerimizi güncellemeye başlıyoruz bu işlemler sırası ile devam edecektir sonuna kadar devam edilmeli bu ayarlar sayesinde bilgisayarınız nerede olursa olsun internete bağladığı anda yeri tespit edilecektir. Bu aşamayı tamamladıktan sonra Başlat menüsüne tıklıyoruz > Ayarlar sekmesi >  Geliştirme ve güvenlik sekmesine tıklıyoruz. Burada listede cihazımı bul sekmesinin açık olduğundan emin olalım eğer kapalı ise açalım. Bu aşamaları tamamladıktan sonra cihazınız hakkında her türlü bilgiye erişebilirsiniz aynı zaman da Windows 10 işletim sisteminize kayıtlı ola mail adresi ile Windows servisine ulaşarak bilgisayarınız kayıp olsa dahi erişim sağlayarak bilgi alabilirsiniz.

indows-10-cihazımı-bul-ayarı

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉