• PAYLAŞ

Yoğurt Suyunun Faydaları

  • 30/06/2016 - 23:47
  • 0 Yorum
  • 792 görüntüleme

Evlerimizden eksik olmayan yoğurt sağlıklı yaşamın anahtarı olarak bilinir, Türk mutfaklarında oldukça fazla kullanılan yoğurtun faydaları saymakla bitmez. Eski toprak denilen önceki nesillerimize sorduğumuzda her sabah uyandıklarında taze yoğurt yediklerini söylerler. Yoğurtun faydalarını hemen hemen hepimiz biliyoruz peki yoğurtun suyu ? Bir çoğumuzun yoğurt suyunu döktüğüne eminim, aslında doğal bir ilacı çöpe attığımızdan haberimiz bile yok. Yoğurt suyu en az yoğurt kadar yararlı doğal bir mucizedir.

376311 yogurt_suyu_mucizesi_h41579_6601f

Yoğurt suyu;  diş, saç ve kemik gelişimi için oldukça faydalı olduğundan çocuklar için de eşsiz bir besin kaynağıdır. Günün istenilen her saatinde tüketilebilir. Aynı zaman da yaşlılarda kemik erimesinin önüne geçmesinde çok önemli rolü vardır.

– Yapılan bir çok araştırmada yoğurt suyunun içinde bulundurduğu bakteriler anti-kanserojen etkisi göstermekte bu da kanser hastalıkları daha başlamadan engelleyebilmekte aynı zaman da vücutta bulunan kötü huylu tümörlerin gelişimi yoğurt suyunda için de bulunan probiyotikler sayesinde önlenebilmektedir.

– Yoğurt suyu faydaları arasın da böbrek taşını düşürmek için de kullanılabilen bir besindir. Böbrek kumları ve böbreklerde taş sorunu yaşayanların ufak çaptaki kum ve taşları vücuttan atabilmek için yoğurt suyu içmeleri tavsiye edilir. Yoğurdun suyunun yararları arasında böbrekleri temizleme etkisi de bulunur.

– Zayıflamak amacıyla diyet yapan bir çok kişinin bedenlerin de vitamin ve minerallerde oldukça fazla kayıplar yaşanır. Diyet yapanların kişilerin kesinlikle  mineral ve vitamin deposu olan yoğurt suyunun içmeleri önemle tavsiye edilir.

– Yoğurt suyunun diğer faydaları arasın da tiroit bezlerinin düzenli olarak çalışmasına ve guatr hastalığının tedavisine oldukça yardımcı olur. Kısacası söylemek gerekirse yoğurt suyu guatrı hastalığına ve tiroide  en iyi gelen besinler arasında yerini alır.

– Yoğurt suyu özellikle hazımsızlığa ve mide hastalıklarına da iyi gelir.

– Kolesterolünüzü dengelemeye yardımcı olan yoğurt suyu vücutta zararlı toksinlerin atılmasında oldukça önemli rol oynar.

– Bedenimizin metabolizma hızını ayarlamak, yavaşlatmadan koruyabilmek için yoğurt suyu içmekte fayda vardır.

– Yoğurt suyunun seker hastalarında şeker düşürücü faydası vardır

– Yoğurt suyu vücudun sağlığı ve gelişimi son derece önem taşırken aynı zaman da, cilt güzelliği ve cildin beslenmesi için de önem taşır. Cilt bulunan kırışıklıkları, sivilcelere ve lekelere karşı doğal bir tedavi yöntemi olarak kullanılabilir, cildi gözle görülür gençleştirir ve güzelleştirir. Ciltte sonradan oluşmuş olan izler ve lekeler için 1 ay kullanıldığında lekelerde oldukça fazla azalma olur.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉