• PAYLAŞ

Yüksek Bel Tayt Nasıl Giyilir?

  • 15/08/2017 - 15:00
  • 0 Yorum
  • 609 görüntüleme

Günümüz moda dünyası içerisinde en yüksek trende sahip olan kıyafetlerin başında yüksek bel taytlar gelmektedir. Bu günümüz dünyasında moda tercihlerinin daha işlevsel bir hal alması ile birlikte bu tarzın ortaya çıkması kaçınılmaz bir hal almıştır. Yüksek bel taytların farklı kumaşlardan üretilenlerde çok sayıda piyasada yer almaktadır. Ancak şu an için en popüler olan taytların denim kumaştan üretilenlerin olduğu söylememiz doğru olacaktır. Bunların ayrıca retro ve rockabilly tarzının ufak dokunuşlarının yansımaları olduğu söyleyebiliriz. Yüksek bel taytların sorunsuz bir şekilde giyilebilmesi ve yeni tarzların öğrenebilmesi için dikkat edilmesi gerekenleri sizler ile detaylı bir şekilde paylaşmaya çalışacağız.

Yüksek Bel Tayt Giyerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer bu kıyafetlerden dolabınızda varsa ya da olması istiyorsanız bunları giyerken bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Bu kıyafeti giyecek kişinin fazla kilosu varsa giyen kişinin bel hizasına gelecek uzun bir bluz, gömlek ya da kazak ile giyebileceğini bilmesi gerekiyor. Ayrıca giyilecek tayt’ın aşağı kaymasını engellemek için bir kemer takmanızı özellikle tavsiye ederiz. İnce bir kemer yeterli olacaktır. Yüksek bel taytları giyecek kişinin fit bir vücudu varsa kısa bir gömlek, hırka, sade bir tişört ve bluz ile giyebileceklerini bilmeleri gerekiyor. Bu rahat ve şık bir görünüm elde etmeleri için doğru dokunuşlar olacaktır.

Günlük kullanımda bu elbiseleri kullanacak olan kişilerin bununla birlikte uzunluğu göbek hizası civarında olan tişörtler ya da önden bağlamalı olan gömlekleri giyimde tercih edebileceklerini bilmeleri gerekiyor. Eğer giyeceğiniz tişört sade ve düz bir renge sahip olacaksa mutlaka yanına renkli bir aksesuar takması gerekecektir. Bunun için size bileklik, küpe gibi renkli takıları özellikle önerebiliriz. Ayakkabı tercihlerini de düz topuksuz olan babetlerden yana yapmaları doğru olacaktır. Spor bir görüntü için ise gizli topuklu olarak isimlendirilen ayakkabıları tercih etmelisiniz.

Gece bu kıyafetleri giyecekseniz koyu renk tayt ile birlikte dar ve açık bir renge sahip olan büstiyerleri tercih etmelisiniz. Bu kıyafetleri gece giyerken ayakkabı tercihinizi açık burunlu platform ayakkabılardan yana yapabilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:1/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉