• PAYLAŞ

Yurt Dışında İş Bulmak için Hangi Ülkeyi Tercih etmeliyim

  • 13/07/2016 - 23:37
  • 0 Yorum
  • 744 görüntüleme

Ülkemizde iş sıkıntısı olduğu bir gerçektir. Aslında göreceli olarak bir iş sıkıntısı olmasa da istediğiniz alanda iş bulmakta ve çalışmakta zorluk çektiğimiz bir gerçektir. Siz kendinizce bir karar verdiniz ve yurtdışına giderek orada çalışmak isteğiniz var. Özel bir firma yaptığı araştırma sonuçlarını geçtiğimiz günlerde açıkladı. İş bulmak için gidilebilecek en iyi ülkeleri sizler için listelemişler. Eğer ki yurt dışına çıkma fikriniz varsa tercih edeceğiniz ülkeleri bu listeden yapmalısınız.  Araştırmanın başlangıcı olarak yaşanan finansal krizden sonra ülkenin yaşadığı değişim baz alınarak bazı kriterler üzerinde duruluyor. Bu kriterler işçilerin kazançlarını ve zararlarını gün yüzüne çıkarıyor.

yurt-dışında-iş

Sırası ile krizden sonra ülkede işsizlik oranının ne kadar olduğu. Artış ya da azalış gösterdiğimi maddesi ile başlıyor liste. Daha sonra genç işsizlik oranı, geçici istihdam da oransal değişim, geçici genç bireylerin istihdam oranında ki değişim, yarı zamanlı çalışan insan sayısı verilerinin hepsi tek tek incelenerek ortaya bu liste çıkarılmış. Bu liste iş aramak için yabancı ülkelere gitmek isteyenlerin yararına olacaktır. Tercih edeceğiniz ülkede iş imkanlarının olup olmadığını rahatlıkla anlayacaksınız.

İş Aramak için gidebileceğiniz ülkeler.

Son krizde en çok zararı gören ülkeler olan İspanya ve Yunanistan listenin sonunda bulunuyor. Bu ikiliyi yapılan değerlendirmelerde biraz daha iyi oran olan İtalya, Portekiz ve İtalya takip ediyor. Bazı konularda iyi oran göstermelerine rağmen genelde iş konusunda sıkıntı yaşanabilecek ülkeler arasında söyleniyor. Fransa, Hollanda, Finlandiya, İsviçre ve Almanya listenin ortasında bulunuyor. Genellikle iş bulunabilecek ülkeler arasında gösteriliyor. Ancak iş konusunda hangi sektörlerde açık var öğrenmeniz gerekerek ülkeye gitmenizde fayda var. Şimdi ise listenin ilk  ülkesini sizler için yazalım. Danimarka, Avusturya, İngiltere ve Norveç sırası ile 5-2. Ülkeleri oluşturuyor. Gerekli dil bilginiz varsa rahatlıkla bu ülkelerden birisine gidebilir ve rahatlıkla iş bulabilirsiniz. Listenin ilk sırasında ise Estonya yer alıyor. İş konusunda büyük bir istihdama ihtiyaç duyulan ülkede rahatlıkla iş temini yapabilirsiniz. Soğuk benim için sorun teşkil etmez diyorsanız buraya giderek çalışmaya başlayabilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:4/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉