• PAYLAŞ

Elegant Giyim Tarzı Nasıl Yapılır?

  • 24/09/2016 - 14:50
  • 0 Yorum
  • 1680 görüntüleme

Elegant Giyim Tarzı Nasıl Yapılır?

Giyim tarzları arasında kadınları en ince, zarif ve güzel gösteren giyim tarzı olarak elegant tercih edilebilir. Kelime anlamı olarak elegant, zarif, ince ve şık anlamlarını ifade etmektedir. Bu giyim tarzının geçmişi çok eskilere dayanmaktadır. Normal kelime anlamının yanında modada kullanılan kelime anlamı da titiz, düzenli, zarif ve kaliteli kadınları anlatmaktadır. Yani bu giyim tarzını benimseyen kadınların karakteri ile aynı olması gerekiyor. Yoksa tercih edilse dahi uzun bir süre giyim tarzı olarak kabul edilmesinde birçok kadın zorluk çekebilir.

Elegant giyim tarzı ilk defa yaygın bir şekilde 1950’lerde ortaya çıkmıştır. Kısa süre içerisinde büyük kitleler tarafından kabul görerek kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde hala birçok kadın tarafından tercih edilen bir giyim tarzıdır. Bu giyim tarzını benimseyenlerin mutlaka bilmesi gereken detaylar bulunmaktadır. Eğer bunlara dikkat etmezseniz elegant giyimi tam anlamı ile yapmadığınızı söyleyebiliriz.

elegant-giyim-tarzi

Bu tarzda fazla renk tercih edilmemektedir. Genellikle sade renkler ile kombinler yapılıyor. En çok tercih edilen iki renk siyah ve beyazdır. Diğer renklerde bunlar ile eşdeğer olan renklerden seçilmektedir. Kesim olarak klasik bir kesim tercih edilmektedir. Etek, elbise, gömlek, pantolonlar bu kesime göre tercih edilmektedir. Ayrıca bu tarzda vintage detaylar öne çıkmaktadır. Dantel, ipek, saten, kaşmir gibi kaliteli kumaşlar çok sıklıkla tercih edilmektedir. Bunlar birbiri ile uyumlu bir şekilde konbinlemek çok önemlidir.

Moda tarihinin geçmişinde elegant giyim tarzı ile bütünleşen moda ikonları bulunmaktadır. Eğer sizlerde bu giyim tarzı hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak ve birer örnek almak istiyorsanız bunları inceleyebiliriz. İngiltere’nin rahmetli prensesi Lady Diana, Audrey Hepburd ve Grace Kelly bunlardan bazılarıdır. Bu kadınlar giyim tarzları ile milyonlarca insanı etkilemeyi başarmıştır. Günümüzde bu tarzın en iyi temsilcisi olarak Ulyana Sergeenko gösterilmektedir. Son moda Elegant modelleri takip etmek ve onların nasıl kombinleneceğini ustasından öğrenmek için onu takip edebilirsiniz. Günümüzde özel olarak elegant tarz için çıkarılan modeller bulunmaktadır. Bu tarzı benimsemek biraz pahalı olabilir. Ekonomik durumu müsait olanlar genellikle tercih etmektedir.

[Toplam:2    Ortalama:2/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉