• PAYLAŞ

Yabancı Dil Öğrenerek Nasıl Para Kazanılır?

  • 22/08/2017 - 13:00
  • 0 Yorum
  • 2779 görüntüleme

Dünya giderek daha küresel bir yer haline geldiği için bir insanın tek bir dil bilerek hayatını sürdürmesi çok mümkün bir hal değildir. En az bilgisi olanın bile yabancı bir insanla belirli kalıpları konuşarak anlaşma şansı bulunuyor. Günümüze teknolojileşmenin ve globalleşmenin giderek artış göstermesi yabancı dil bilen insanlara daha çok ihtiyaç duyulmasına neden oluyor. Tabi bu durumlarda seçtiğiniz yabancı dilde sizler için çok önemlidir. İngilizce en çok tercih edilen dil olsa da en çok kazandıran dillerden birisi Çince’dir. Bu sizin daha kolay iş bulmasına ve daha çok para kazanmasına yardımcı olacaktır. Şimdi yabancı dil öğrendiğinizde nasıl para kazanacağınızı sizlerle paylaşacağız.

Spontane Çevirmenlik İşi

Futbol ya da spor organizasyonların bir çoğunda futbolcuların ya da teknik adamların yabancı olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu yabancıların anlaşmalarını, hayatlarını ülkemizde sürekli olarak devam ettirebilmeleri için çok spor kulübü spontane çevirme yeteneğine sahip olan insanları işe almayı tercih ediyor. Bu işin en zor tarafı konuşulduktan hemen sonra direkt olarak karşınızda ki insanın ne söylediğini açık bir şekilde ifade etmek olacaktır. Ancak bunu başardığınız zaman güzel paralar kazanabilirsiniz. Tek bir dil ile yetinmeden bu sayıyı arttırdığınız kazancınız otomatik olarak daha çok olacaktır. Bu konuda kendinizi geliştirmek tamamıyla sizin elinizde olacaktır.

İngilizce Makale Yazın

Makale yazmak son yıllarda dikkat çeken mesleklerden birisi haline geldi. Sizde isterseniz bir makale yazarı olarak para kazanabilirsiniz. Özellikle İngilizce makale yazan insanlar bu konuda daha fazla para kazanma şansına sahiptirler. Sadece İngilizce değil bununla birlikte daha fazla dil seçeneğini de repertuarınızı eklemeniz doğru olacaktır. Ne kadar çok dil bilirseniz makalelerinizi o kadar fazla sayıda yazabilirsiniz. Bu iş için kendiniz serbest olarak iş arayabilirsiniz. Bunun yanında almanca, fransızça, Çince gibi dilleri de eklemeniz sizin için doğru olacaktır. Sadece dil bilmeniz yeterli olmayacaktır. Aynı zamanda makale yazılması istenilen konuda bilgi sahibi olmak için bazı çalışmalar yapmanız işinizi kaliteli yapmanız konusunda yardımcı olacaktır.

Altyazı Çevirmenliği

Yabancı film ve dizilere olan merak ülkemizde çok yüksek bir seviyede olduğunu bilmeyen yoktur. Eğer yabancı dil konusunda kendinizi geliştirdiyseniz size tavsiyemiz bu becerinizi kullanarak altyazı çevirmenliği işini başarı ile yapabileceğinizdir. Çok basit bir iş olduğunu söyleyebiliriz. Tek yapmanız gereken altyazı dosyasını bulmak ve burada bulunan kalıplara göre tüm konuşmaları Türkçe’ye çevirmek olacaktır. Tabi isterseniz çevirme işlemini hiçbir dosya olmadan spontane olarak da yapabilirsiniz. Bu biraz daha zor bir işlem olacağı için size tavsiyemiz bir altyazı dosyası bulmanız olacaktır. İnternet üzerinde bu işten para kazanabileceğiniz çok sayıda site bulabilirsiniz. Hatta kurumsal firmalar ile de çalışma şansınız vardır.

Özel Ders Verebilirsiniz

Yabancı dil yeteneğiniz ile isterseniz özel ders vererek para kazanabilirsiniz. Birçok yönetici dil yeteneklerini geliştirmek için bazı insanlardan özel ders almayı tercih ediyor. Çünkü bu aktiviteye zaman ayırma şansları çok az olduğu için bunu da özel olarak ders almayı tercih ediyorlar. Bu dersler genelde çok pahalı olmaktır. Gerçekten konuştuğunuz dile güveniyorsanız bu işten yüksek miktarda para kazanabilirsiniz. Yabancı dil aynı zamanda sizin işe girme konusunda bir artınız olacaktır. Devlet işlerinde bile şu an ekstra olarak yabancı dilinizin olup olmadığı özellikle sorulmaktadır. Yani yabancı diliniz yoksa şu an para kazanmak ve işe girme konusunda basamak olarak sonlarda kalmak zorunda kalacaksınız.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 3]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉