• PAYLAŞ

Saten Elbise Nasıl Giyilir?

  • 20/08/2017 - 19:00
  • 0 Yorum
  • 2727 görüntüleme

Şık ve zarif bir görüntüye sahip olmak isteyen kadınlar saten kıyafetleri sıklıkla tercih etmektedir. Saten kullanımı zor bir kumaş olsa da doğru kullanımda istenileni verme konusunda çok başarılı olmaktadır. Genelde vücudu tam anlamı ile sardıkları için tüm vücut kusurları ortaya çıkmaktadır. Ya da elbise de ki yanlış bir dikiş ya da iç çamaşırı kullanımı hemen ortaya çıkmaktadır. Bu elbiseleri giymesi gereken kadınların kum saati ölçülerine sahip zayıf kadınlar olmalıdır. Bunlar en doğru giyim tarzına sahip olan kadınlar olacaktır. Saten elbise zor dikildiği için ve en ufak kusuru ortaya çıkaracağından uzman birisi tarafından hazırlanması gerekmektedir.  O yüzden saten elbise alacaksanız bu detaya özellikle dikkat etmelisiniz.

Saten Elbise Giyilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saten elbiseler genelde gece kıyafeti olarak tercih edilmektedir. Çünkü buna uygundur. Kolayca kırışmadığı için bu çok önemli bir avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca kumaş bükümlü olan pamuk ipliğinden oluşturulduğu için parlak bir görüntü sağlamaktadır. Bu nedenle de gece kıyafeti olarak giyilmesi uygundur.

Alacağınız elbisenin mutlaka vücudunuzu tüm hatları ile sarması çok önemlidir. Aksi taktirde istediğiniz hiçbir görüntü tam anlamı ile ortaya çıkmaz.

Bu elbisenin içerisinde iç çamaşırı giyilirken de dikkatli hareket edilmesi çok önemlidir. Lazer kesime sahip olan iç çamaşırları bu nedenle tercih etmeniz mantıklı bir tercih olacaktır.

Alacağınız saten elbisenin ten uyumuna dikkat etmelisiniz. Saten elbiseler son yılların moda akımına göre gece mavisi, mor, gold, bordo ve siyah olarak tercih edilmektedir. Genelde turkuaz ve pastel tonlarını tercih edilmesi tavsiye edilir.

Bu elbiselerin parlak olduğu için altına giyilecek ayakkabıların parlak olmaması gerekmektedir. Zarif topuklu ayakkabılar tercih edilebileceği gibi aynı zamanda nude tonlara sahip ayakkabıları da tercih edebilir. Çanta tercihinizi ya elbisenin rengine yakın tonlarda tercih etmelisiniz ya da ayakkabınıza uygun renklerde bir çanta olmasına dikkat etmelisiniz.

Takı tercihleriniz de bu elbiseyi giydiğinizde önem kazanacaktır. Sade ve küçük taşlı takılar, minik aksesuarlar tercih etmek mantıklı kararlar olacaktır. Bu size gece farklı bir şıklık kazandıracaktır.

Click to rate this post!
[Total: 12 Average: 1.7]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉