• PAYLAŞ

Sıcak Havada Giyilmeyecek Kıyafetler Nelerdir?

  • 17/08/2017 - 13:00
  • 0 Yorum
  • 1055 görüntüleme

Sıcaklık giderek yükseliyor. Bu gerekli bir durum mu yoksa doğamızı giderek bozduğumuzun bir işaretimi çok bilmiyoruz. Bu konularda herkesin bir fikri olduğunu biliyoruz. Bizim size anlatmak istediğimiz bu sıcak havalarda giyilmemesi gereken kıyafetlerin neler olduğudur. Bu durumda giyeceğiniz kıyafet sağlığınızı korumanız açısından çok önemlidir. O nedenle dikkatli davranmalı ve aşağıda detaylı bir şekilde paylaşacağımız listeye dikkat etmeniz olacaktır. Tabi bu giymemeniz gereken kıyafetler nedeniyle kendinizin stilinin bozulmasına neden olacağınızı düşünüyorsanız endişe etmeyin. Çünkü bunların yerine giyebileceğiniz ya da takabileceğiniz çok sayıda kıyafet bulunmaktadır. Şimdi bu sıcak havalarda giyilmeyecek ve giyilecek kıyafetler hakkında bilgi vermeye çalışalım.

Giyilmeyecek Kıyafetler

Skinny pantolonlar sıcak yaz günlerinde doğru bir tercih olmayacaktır. Çünkü dar pantolonun sıcak ile birlikte daha hızlı bir terlemeye neden olacağını tahmin edebilirsiniz. Bu da sizi rahatsız edecek bir durumun oluşmasına neden olacaktır.

Sıcak günlerde giyilmeyecek ayakkabıların başında ipli olanlar gelmektedir. Çünkü bunlar sıcak yaz günlerinde çok bunaltıcı bir durumu ortaya çıkarabilir. Güzel bir görüntü oluşsa da bu günler için hazırlanmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

İpek elbiseler güzel bir görüntü oluşturan ve sıklıkla tercih edilen kıyafetler olsa da yaz günleri için çok da doğru bir tercih değildir. Çünkü bu elbise üzerinizdeyken terlerseniz hiç de istemediğiniz bir görünü ortaya çıkabilir.

Sıcak günlerde en çok terleyen yerlerimizden birisi ellerimizdir. Ellerimize taktığımız aksesuarlar ise yüzüklerdir. Bu durumlarda yüzük takmak bir işkenceye dönüşebilir. Bu durumlarda parmağınıza tam olmuyorsa yüzüğünüz kayıp düşebilir.

Herkesin bildiği ortak kural yaz günlerinde koyu renk kıyafetlerin giyilmeyeceğidir. Bu gibi havalarda giyilen siyah, lacivert ve gri gibi renkler güneşin tamamını emerek zararı daha fazla üzerinize çekmenize neden olacaktır. Bunların yerine, bebek mavisi, beyaz ya da pastel renkleri tercih etmeniz mantıklı olacaktır.

Çanta tercihinizde ise deri çantalardan uzak durmalısınız. Daha çok terlemenize neden olurlar. İç çamaşırı tercihinizde ise sentetik iç çamaşırları hiç de size göre değildir. Bunlar terlemeyi tetikleme konusunda iddialar olan parçalardır.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 3]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉