• PAYLAŞ

Seksi Görünmenin Sırları

  • 16/08/2017 - 17:00
  • 0 Yorum
  • 871 görüntüleme

Moda, herkesin takip ettiği stilistlerin yarattığı elbiselerin oluşturduğu bir akım olarak değerlendirilmektedir. Moda diye herkesin aynı parçaları tercih ederek kombin yapması son derece yanlıştır. Tercih edilen parçaların kişinin vücut tipine uygun olması gerekmektedir. Örneğin kaç sezondur moda olan tayt akımı herkesin üstünde görülmektedir. Kalın bacaklılar başta olmak üzere birçok kişinin üstünde görülmektedir.  Seksi görünmenin sırları birçok kişinin aklında yer alan bir soru işaretedir. Seksi görüneceğim derken komik duruma düşenlerin varlığı da bilinmektedir. Seksi görünmek için ilk olarak mekâna göre giyinmeniz gerektiğine hâkim olmalısınız. Bir kadın olarak eşinizi etkilemenin yolu en başta kendinize güvenmenizden geçmektedir. Bir kadın kendi vücudunu tanımalıdır. Kendi vücudunu tanıyan kadın elbette vücut hatlarına göre giyinmeyi bilecektir. Vücut hatlarının düzgün olmadığına karar veren kadınlar, kusurlarını kapatıcı bir şekilde giyimlerine gereken önemi göstermeleri gerekmektedir.

Modası Geçmiş Parçaları Dolabınızdan Uzaklaştırın

Seksi görünmenin sırları arasında modası geçmiş olan ve bayağılaştırmadan uzak parçaların seçiminden uzak durulması gerekmektedir. Örneğin beyaz bir çizme tüm modacılar tarafından uygun görülmemektedir. Bayağılaştırma hususunda etkili olan beyaz çizmelere sahipseniz gardırobunuzdan uzaklaştırmak için daha fazla beklememelisiniz. Seçeceğiniz parçaların birbiri ile olan uyumu ciddi anlamda görünümünüzü etkilemektedir. Bundan dolayı birbiri ile alakasız renklerde ve tarzlarda olan parçaları tercih etmekten uzak durmalısınız. Modanızı yaratırken kendi tarzınızı yansıtacak parçaların seçimine özen göstermelisiniz. Bunu yaparken vücut tipinize uygun parçaları seçmeye özen göstermelisiniz.

Altın Oran Kuralına Hakim Olun

Seksi görünmenin sırları arasında yer edinmiş olan makyaj konusu elbette kişilerin dikkat etmesi gereken bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer gideceğiniz mekân şık bir parti konseptinde ise kesinlikle giysiniz ile makyajınızın ters orantıda olması gerekmektedir. Abartılı bir makyaj yapmanız halinde giysinizin aynı oranda gösterişli olmaması gerekmektedir. Makyajın kendi içinde bir orantısı mevcut bulunmaktadır. Bu orantıya altın oran da denilebilmektedir. Moda stilistlerinin sürekli kullandığı ve tavsiye niteliğinde olan görüşlerini göz ardı etmemelisiniz. Örneğin bir yerden patlatmak deyimi buna en iyi açıklamayı getirmektedir. Gözlerinizin çekiciliğini ön plana çıkarmak için yapacağınız buğulu göz makyajına destek olması için diğer bölgelerinizi ön plana çıkarmamanız gerekmektedir. Rujunuzun daha sade yani pastel tonlarda olması gözün yormamanız anlamına gelmektedir.

Kilolu Kadınlar Dikkat!

Eğer kilolu bir bayansanız kocaman desenli veya çok küçük desenli kıyafetlerinizi gardırobunuzdan çıkarmalısınız. Kamuflaj esenli kıyafetler sizi olduğunuzda daha iri göstermektedir. Bu noktada her türlü abartıdan uzak durmalısınız. Diğer bir örnek ise yine kilolu bayanlar için söylenebilecektir. Beyaz pantolon! Beyaz pantolon giymeden önce birçok kadın çokça düşünmektedir. Pantolonu giydiğinizde kabindeki aynadan gözünüze hoş görülebilecektir, ancak arka taraftan oluşmuş görüntüsünü de dikkate almalısınız. Yaratacağınız şıklığın bit bütün olduğunu unutmayınız. Her zaman giysilerinizin, ayakkabınızın, aksesuarlarınızın ve makyajınızın bir bütün olarak görünmesi gerektiğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Bunun için parçalarınızı seçerken birbirlerini tamamlaması gerektiğine dikkat etmelisiniz.

Parçaları Kombinlemeden Alışveriş Yapmayın

Alışverişlerinizi gerçekleştirirken modaya göre değil vücudunuzun hatlarına göre alışveriş yapmalısınız. Moda kurbanı olmakla tüm gözleri üzerinize çekebileceğinizi unutmayınız. Parçaları seçerken kesinlikle tek parça olarak düşünmemelisiniz. Seksi görünmek için kafanızda kombin yaparak tek bir parçayı almalısınız. Mağazaların büyüsüne kapılıp her uyumsuz parçayı almadan önce, bu parçaların hangi diğer parçalarla doğru kombin yapabileceğinizi kafanızda tasarlamalısınız. Kombinlemelerinizi yaparken elbette renk uyumlarına da dikkat etmelisiniz. Birbirinin tam zıttı renkleri seçmemelisiniz. Koyu bir tene sahip iseniz açık tonlarda parçalar tercih etmelisiniz.

[Toplam:3    Ortalama:2.3/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉