• PAYLAŞ

Sakinleşmek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  • 22/08/2017 - 11:00
  • 0 Yorum
  • 2164 görüntüleme

Sosyal medya denildiğinde ilk akla gelen sitelerin başında Facebook geliyor. Bu sitenin günümüzde milyarlarca kullanıcısı bulunuyor. Günümüzde bir çok arkadaşımızı kırmaktan son anda vazgeçiyoruz ya da en yakın dostumuzu dahi sakinleşemediğimizden dolayı kırıyoruz. Bu durumun için de olmamızın farklı nedenleri vardır. Günlük yaşanan yoğun stres, ani karar verme zorunluluğu ve istemediğimiz konularda çok fazla üzerimize gelinmesi gibi farklı detaylar sakinleşmemizi zorlaştırmaktadır. Bu durumlarda ani parlamalar ve sinirlenmeler ortaya çıkabilir. Sakinleşmeyi başaramadığımız durumlar git gide sıklaşmaya başlarsa bu durum giderek korkunç bir hal almaya başlayacaktır. Bu da akabinde etrafımızda kimsenin kalmamasına neden olacaktır. Şimdi sizlere sakinleşmeniz için yapılması gerekenleri anlatacağız. Bu konuda dikkatli olmanız sizin için çok faydalı olacağını unutmamalısınız.

Enerjiyi Farklı Bir Yöne Kaydırmak

Sinirlendiğimiz anda negatif anlamda da olsa ortaya belirli bir enerji çıkarırız. Bu enerjinin kendimize ve karşımızda ki insana zarar verme ihtimali vardır. Bu ihtimalleri ortadan kaldırmak istediğimiz durumlarda yapmamız gereken işlem enerjimizi doğru şekilde dışarı çıkarmak olacaktır. Gidip bir yere yumruk atmanızı ya da kafa atmanızı söylemiyoruz. Elinize sıkmak için bir top almanız gerginliğinizi kolayca ortadan kaldıracaktır. Bir başka yöntem ise gözleri kapatarak vücudumuzun içerisinde bulunan gerginliği bir şey olmadan dışarı salıverilmesini sağlamamız gerekiyor. Enerjiden kurtulmamıza yardımcı olan yöntemlerden birisi de yürüyüş yapmanız olacaktır. Belirli bir süre yürüdüğünüz de sakinleştiğinizin sizde farkına varabilirsiniz. Bunlardan birisini denemeniz sizin için faydalı olacaktır.

Farklı Eylemlere Yönelmeyi Tercih Edin

Sakinleşmeniz için kendiniz için de farklı yöntemler bulabilirsiniz. Sonuçta her insan aynı şekilde sakinleşecek diye bir şey yoktur. Sizde bu konuda kendinize uygun bir sakinleşme yöntemi uygulayabilirsiniz. Eğlenceli bir şekilde dans etmek, televizyon izlemek, müzik dinlemek ya da kitap okumak gibi farklı aktivitelere yönelebilirsiniz. Ya da suyun altına girerek suyun sizi sakinleştirmesine izin verebilirsiniz. Bu yöntemlerden birisi o an için mutlaka sizi sakinleştirecektir. Bu konuda tavrınızı en net şekilde belirlemeniz sizin doğru tercihi yapmanızda yardımcı olacaktır. En iyi sakinleşme yöntemini kendiniz bulacaksınız. Doğru tercih ile büyük zararların ortaya çıkmasının önüne geçmiş olacaktır.

Duygularınızı Dışa Vurun

Sakinleşmenin en güzel ve net yolu ise duygularınızı dışa vurmaktan geçmektedir. Bu durum için bir aile üyesini ya da çok yakın bir arkadaşınızı tercih edebilirsiniz. Ona yaşadığınız durum ile ilgili tüm detayları anlatabiliri neden sinirlendiğinizi açıklayabilirsiniz. Amaç anlatacağınız konuda  size yardım etmesini istemek değildir. Sadece bu konu içerisinde yaşanan gerginliğin tamamen ortadan kaldırılmasını sağlamaktır. İnsanlar böyle konuları içlerine attıklarında daha sinirli olabiliyor. Ayrıca bu durum birisine anlatıldığında olaya sinirlenen insan bile farklı bir bakış acısı yakalamayı başarabilir. Çünkü bu sayede olaya üçüncü ve mantıklı bir göz dahil olacağı için sinirleneceğiniz durumu tekrar sorgulama ihtiyacı duyarız. Bu durumun bize sağladığı bir avantajdır ve sakinleşmemize yardımcı olur.

Evcil Hayvan Beslemek

İnsanlar günümüzde arkadaş olarak genelde evcil hayvanları tercih ediyorlar. Bu hayvanlar insanların özellikle stresli anlarda yardımcısı oluyor. Genelde tercih edilen evcil hayvanlar ise kedi ve köpekten oluşuyor. Bunlar ile vakit geçirmek gündelik yaşam içerisinde daha soğukkanlı bir insan olmamızı ve olaylara daha sakin bir şekilde yaklaşmamızı sağlıyor. Yapılan araştırmalarda evcil hayvanlar ile insanlar arasında koşulsuz bir sevgi olduğu için otomatik olarak sakinleştirici bir özelliğe sahip oldukları ortaya çıkabiliyor. O nedenle sinirlendiğiniz ve sakinleşme ihtiyacı duyduğunuz durumlarda size tavsiyemiz size sakinleşme konusunda yardımcı olacak evcil hayvanınızın yanına gitmeniz olacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉