• PAYLAŞ

Android Akıllı Telefonlarda Rehberi İçe veya Dışa Aktarma Nasıl Yapılır?

  • 12/08/2016 - 00:51
  • 0 Yorum
  • 8157 görüntüleme

Android Akıllı Telefonlarda Rehberi İçe veya Dışa Aktarma Nasıl Yapılır?

Yeni bir cep telefonu alırken en büyük sıkıntı rehberin nasıl transfer edileceği olur. Bu durum nedeniyle etrafınızda birçok kez telefon değiştirdim numaralar silindi serzenişini duymuşsunuzdur. Bu durumdan mustarip olanlar için en azından Android işletim sistemli bir telefon için telefon rehberinin içe ya da dışa aktarılması nasıl yapılır onu anlatmaya çalışacağız. İlk olarak bilmeniz gereken içe ve dışa aktarmanın ne demek olduğunu bilmenizdir. Bu sayede yapacağınız işlemi öğrenerek yaparsınız ve bir daha unutmazsınız. Telefon rehberinizde kayıtlı olan numaraları sim karta aktarma işlemine dışa aktarma, sim kartınızda bulunan telefon numaralarını telefona aktarma işlemine de içe aktarma denilmektedir.

ice-disa-aktar-nasil-yapilir

Bu tabirleri öğrendikten sonra işi rahat ve bilerek yapabilirsiniz. Bu tabirleri iyice öğrendiğinizden emin olduktan sonra şimdi sizlere android cihazlarda rehberin içe ve dışa nasıl aktarıldığını anlatmaya çalışacağız. Bu işlemi gerçekleştirmek için Android telefonunuzdan Rehber simgesine tıklayın. Karşınıza gelecek sayfada menü tuşuna basın ve açılan ekranda daha fazla yazan yere dokunun. Karşınıza içe ve dışa aktar seçeneği çıkacaktır, ona da dokunun. Karşınıza çok farklı seçenekler çıkacaktır. Bu seçeneklerden sizin için uygun olanı belirlemeniz gerekiyor.

Bu seçenekler;

USIM karttan içe aktar

SD Karttan içe aktar

USIM’e gönder

SD karta aktar

SIM kartından al

SIM karta aktar

Bu seçenekler aklınızı karıştırabilir düşüncesi ile içeriklerini sizler için biraz daha açalım. USIM ve SD kartın yanında yazan seçenek içi aktar ise buralardan bulunan telefon numaralarını telefona aktarmak için kullanacağınız anlamına gelmektedir. Dışa aktar yazanlar ise telefon hafızasında buluna numaraları SD ve USIM’in içine aktaracağınız anlamına gelmektedir.

Aynı zamanda android geliştirdiği farklı bir seçenek ile telefon numaralarınızı GMAİL hesabınıza kaydediyor. Bunun için mail adresinizi telefonunuza tanıtmanız gerekiyor. Farklı bir mail adresi ile bu işlemi yapmanıza izin vermiyor. Bir sorun yaşarsanız, akıllı telefon kullananların sıklıkla gelen düşürme hadisesi nedeniyle telefonunuz kullanılamaz hale gelirse en azından rehberim komple silindi derdini yaşamamış olacaksınız. Bu size android’in sağladığı bir kolaylıktır.

[Toplam:82    Ortalama:3.1/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉