• PAYLAŞ

İphone DNS Değiştirme Nasıl Yapılır?

  • 12/08/2016 - 07:00
  • 0 Yorum
  • 1005 görüntüleme

Teknoloji geliştikçe çok farklı alanlarda birçok hizmeti bizlere kolaylık sağlıyor. Özellikle akıllı telefonlar ve internetin birleşmesi ile istediğimiz her an istediğimiz yerden her şeye ulaşma şansına sahip oluyoruz. Ancak gene de buna engel olacak bazı durumlar yaşanabiliyor. Örneğin devlet politikasına ters düşen birçok site engellere takılarak ülkemizde yayınına yasak getirilebiliyor. Bu durumun nedeniyle sürekli girdiğimiz birçok site geçmiş yıllarda erişime kapatıldı. Adult içerikli sitelerin yanı sıra, Google, Twitter ve Facebook gibi sitelere bu yasağa takıldı. Ancak belirli bir süre sonra gerekli anlaşmalar yapılarak bu yasaklara son verildi. Devlet sitenin ülkeye erişimini tam anlamı ile kapatamıyor. Ancak bazı yasaklar getirerek normal bir şekilde erişilmesinin önüne geçiyor.

Bu DNS adı verilen farklı bir sistemle aşılabilecek bir durum olduğunu artık bilmeyen yoktur. Normalde bu kavramı bilgisayar ile işi olan insanların bilmesi gerekiyor. Ancak getirilen yasaklar nedeniyle ülkemizde DNS’nin anlamına bilmeseler de ne işe yaradığını artık herkes biliyor. Akıllı telefonlarda bu yasaklardan mustarip oluyor. Bu yazımızda İphone DNS değiştirme nasıl yapılır sizlere onu kısaca anlatmaya çalışacağız.

İlk yapmanız gereken İphone marka telefonunuzdan ayarlar simgesine tıklamak olacaktır. Karşımıza gelen ekranda Wi-Fi seçeneğine tıklıyoruz. Bu seçeneğin ardından bağlı olduğumuz wi-fi bağlantısı karşımıza çıkıyor. Adı yazan wi-fi bağlantısının en sağında bulunan “i” seçeneğine basıyoruz. Resimde göreceksiniz. Açılan ekranda çok farklı seçenekler çıkıyor.

iphone-dns-değiştirme-nasıl-yapılır

İOS bu konuda size özgürlük tanıyor. Burada istediğiniz değişikliği rahatlıkla yapabilirsiniz. Bizi ilgilendiren ise DNS olduğu için diğer seçeneklere dokunmadan DNS’mizi nasıl değiştireceğimize gelelim. Tek yapmanız gereken DNS yazısınız üzerine tıklamak olacak. Orada ki numaraları değiştirmek için klavye gelecektir. Bilgisayarda iki farklı boşluğa yazılan DNS adreslerini burada sıra ile yazacağız. Bizim size vereceğimiz DNS adreslerini kullanabilirsiniz. İsterseniz de internet üzerinde kısa bir araştırma ile kendi DNS adresinizi bulabilirsiniz.

DNS adresleri: 8.8.8.8, 8.8.8.4

Bu iki DNS adresini peş peşe yazarken aralarına virgül koymayı unutmayın. Küçük detaylar yaptığınız işlemin gerekli yardımı sizlere göstermesinin önüne geçmiş olursunuz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉