• PAYLAŞ

En çok Oynanan E-Spor Oyunları Hangileridir?

  • 23/08/2017 - 09:00
  • 0 Yorum
  • 2259 görüntüleme

E-spor yani elektronik spor son yıllarda pazarı giderek artan ve milyonlarca insanın takip ettiği ve izlediği bir alan haline gelmeye başladı. Evinizde oturarak milyonlarca dolar kazanılabileceğiniz oyunlar oynama fırsatınız var. Ülkemiz son yıllarda büyük spor kulüplerimiz bu konuya özel ilgi göstererek takımlar oluşturmaya başladı. Bu takımların ulusal ve uluslar arası turnuvalara katılarak büyük ödüller kazanmaları ve ülkemizin adı duyurmaları amaçlanıyor. Çok yeni olduğu için bu konuda daha yeni haberlerin olmadığını söyleyebiliriz. Ancak online oyunlara ilgi duyuyorsanız bunu kendinize bir gelecek olarak planlamaya sahip olabilirsiniz. Şu an için binlerce online oyun olsa da bunların en popülerleri hakkında bilgi vereceğiz.Bu oyunlar sırası ile DotA2, LoL ve CS:Go olarak karşımıza çıkıyor.

League of Legends

Bu oyun birçok oyunun başlangıcına neden olmuştur. Hayali karakterler ile kurulan takımların birbirleri ile kıyasıya mücadele etmesi şeklinde bu oyun oynanabiliyor. Tabi oyunda ilerlemek için her detaya hakim olmalı ve rakiplerinizi nasıl yeneceğinizi bilmeniz gerekiyor. Ülkemizde bu oyunun hem profesyonel hem de amatör ligi bulunuyor. Ligimizde şampiyon olan takım ülkemizi uluslar arası turnuvalarda temsil etme hakkına sahip oluyor. Yeni bir yapılanma olsa da geleceklerinin çok parlak olduklarını söyleyebiliriz. Eğer dikkatli bir şekilde oyuna ilgi gösterirseniz sizde gelecekte bu oyun üzerinden gelir elde edebilirsiniz.

DotA2

Oyunu tam adı Defense ot the Ancients olarak bilinmektedir. DOTA 2 ise ilk oyunun devamı olarak ortaya çıkmıştır. E-spor dünyasında en çok para ödülü dağıtılan oyunlar arasında ilk sırada yer almaktadır. The İnternational turnuvası bu yıl içerisinde şampiyona 10 milyon dolar olmak üzere 24 milyon dolarlık bir ödül dağıtmıştır. Tabi bu ödüller takım olarak dağıtılıyor ardından ise aralarında paylaşılıyor. Bu oyuncular arasında milyonlarca dolar gelir elde etmeyi başarmış oyuncularda bulunuyor. Bunlarda birisi olmak istiyorsanız düzenli olarak çalışmalısınız. Oyun takım haline oynandığı için ekip arkadaşlarınızı da çok iyi tercih etmeniz önemlidir. Bu konulara dikkat etmeniz çok önemlidir.

CS:Go

Tam bir efsanedir. Counter Strike olarak bilinen oyunun kısaltılması ve internete uyarlanması ile ortaya çıkmış bir oyundur. Milyonlarca insan tarafından online hatlara bağlanarak oynanan bu oyunda bireyse mücadeleniz kadar takım arkadaşlarınızın da başarılı olması gerekiyor. Counter ve Terörist olmak üzere ayrılan iki gurup aralarında savaş yapmaktadır. Rakibinde ki tüm savaşçıları öldüren oyuncu bölümün galibi olmaktadır. Oyun içerisinde çok sayıda harika bulunmaktadır. Oyuncular genelde bu haritalar arasında en iyi bildiklerinde oynamak isterler. Bu sayede rakiplerini daha rahat yenebileceklerini düşünürler. Eğer sizde bu oyunun içerisinde oynayacaksanız kendinize özel bir harita oluşturmaya çalışmalısınız. Bu diğer oyunculara karşı sizin için büyük bir avantaj olacaktır.

E-Spor Dünyası Hakkında bilinmesi Gerekenler

Sektör gün geçtikçe giderek büyük bir hal alıyor. Bu yıl içerisinde yapılan bir araştırmaya göre dünya üzerinde ki büyüklüğü yarım milyar dolara yaklaşmış bulunuyor. Çok kısa bir sürede bu seviyeye çıkmayı başaran oyunun gelecekte ekonomisini büyüteceğini bizlere gösteriyor. Bu sektör ülkemiz sınırları içerisinde büyümeye devam ediyor. Kurulan e-spor federasyonları oyunculara profesyonel bir  oyuncu sertifikası verme yetkisine sahiptir. Bu oyunların yanında çok da popüler olmayan online olarak oynanabilen e-spor oyunları bulunuyor. Biraz araştırma yaparak bunların arasından size uygun olanı tercih ederek farklı bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu oyunlardan turnuvalara katılmadan da farklı yolları kullanarak para kazanma şansınız olabilir.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉