• PAYLAŞ

Telefondan Facebook Hesabı Dondurma Nasıl Yapılır?

  • 20/08/2017 - 21:00
  • 0 Yorum
  • 2109 görüntüleme

Facebook hayatımıza girdiği andan itibaren ve akıllı telefonların günümüzde ki hallerini almaları ile birlikte uzun süreler vakit geçirdiğimiz bir platform duruma geldi. Akıllı telefonlarımız aracılığı ile sürekli olarak herhangi bir paylaşım, yorum, beğenme ya da etkileşim yapmamıza rağmen girdiğimiz bir nokta haline geldi. Bu durum bizlerin büyük bir zaman kaybı yaşamasını da beraberinde getiriyor. Bu yazımızda sizlere bilgisayarımız üzerinden kolayca yapmış olduğumuz hesap dondurma işleminin telefonunuz üzerinden nasıl yapılacağını anlatacağız. Çok kolay birkaç adımı gerçekleştirerek Facebook hesabınızı mobil cihazınızın üzerinden basit bir şekilde gerçekleştirebildiğiniz göreceksiniz. Böyle bir fikriniz varsa bu işlem size yardımcı olacaktır. Şimdi detayları açıklamalı bir şekilde aktarmaya çalışalım.

Hesap Dondurma Adımları

Öncelikle yapmanız gereken hesabınızı dondurmak için adımları doğru şekilde nasıl yapacağınızı sizlere anlatacağız. Facebook uygulamanızı telefonunuz üzerinden çalışır vaziyete getirmeniz gerekiyor. Ardından uygulamada en alt tarafta bulunan üç çizgi sekmesine tıklamanız gerekiyor. Açılan sayfa en altta kadar kaydırmalı ve “Ayarlar” yazan noktaya tıklamanız gerekiyor. Ayarlar sekmesini gördükten sonra buna tıklamanız gerekiyor. Tıkladığınız karşınıza uzun bir liste çıkacaktır. Bu listede 5 farklı seçenek çıkacaktır. Diğer seçenekler şu an için bize bir yardımı dokunmayacaktır. Sizin yapmanız gereken “Hesap Ayarları” yazana dokunmak olacaktır. İlk işlemi başarılı bir şekilde yapmayı başardınız. Şimdi hesap ayarları içerisine giriş yapalım.

Hesap Ayarlarında Yapılacaklar

Hesap ayarları sekmesi açıldıktan sonra karşınıza çok uzun bir seçenekler listesi gelecektir. Bu listede sizin dokunmanız gereken “Güvenlik” yazan sekme olacaktır. Bu sayfaya geçiş yapmadan burada yapabileceğiniz ayarları sizler ile paylaşalım. Gizlilik, zaman tüneli ayarları, konum ayarları, videolar, sesler, tarayıcı, engelleme, dil, bildirim ve diğer farklı uygulama ayarlarına da buradan izin verebilirsiniz. Burası kendi isteğinize göre Facebook hesabınızı düzenleyebileceğiniz ve stardart ayarlar dışında bu uygulamaları ve sistemi kullanmanıza imkan veren bir noktadır. Ancak biz kullanmakta vazgeçip hesabınızı dondurmanın yöntemini sizleri ile paylaşıyor. Güvenlik sekmesine tıkladıktan sonra açılan menü hakkında bilgilere geçelim.

Bu sayfada hesabınız için çok ince ayarlar bulunmaktadır. Girişiniz ile ilgili uyarılar, iki faktörlü şifre doğrulaması, üçüncü taraf kimlik doğrulama, güvendiğiniz kişiler, uygulama şifreler, tanınan cihazlar, giriş yaptığınız yerler burada net bir şekilde görülecektir. Başınıza bir şey gelirse hesabınıza varis dahi atayabilirsiniz. Bu ayarların hepsinin altında Hesap yazan ve yanında dondur soluk bir şekilde yazan noktaya tıklamanız gerekiyor. Buraya tıklayarak hesabınızı donduracak noktaya gelmeyi başaracaksınız. İşlemi gerçekten yapmanızı teyit etmek için ilk olarak sizden şifreniz istenecektir. Şifrenizi başarı ile girdikten sonra kritik soruyu cevaplamanız istenecektir. Facebook hesabınızı gerçekten dondurmak istediğiniz emin misiniz? Bu sorunun altında çok uzun bir liste yer alıyor.

Dondurmanızda Başınıza Gelecekler

Hesabınızın tamamen kapatılacağı ve arkadaşlarınızın sizden haber alamayacağı bildirilir. Altınızda uzun bir arkadaş listeniz yer alır. Hesabınızı neden dondurmak istediğiniz belirtmeniz istenir. Bunun için uzun bir liste yer alıyor. Bunlardan birisi size uygun değilse kendi sebebinizi yazabileceğiniz bir bölüm bulunuyor. Hesabı dondurman halinde senin yönetici olduğun sayfalarında kapatılacağı aktarılmaktadır. Son olarak bazı ayarlara izin verip vermemek istendiği sana sorulur. Bunlara gerekli işareti koyduktan sonra son adımı yapmak için ileri doğru hareket edebilirsiniz. Son noktada ise Dondur ve İptal seçenekleri karşınıza çıkacaktır. Bunlardan dondura basarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Ancak dondurmaktan vazgeçerseniz İptal sekmesine basmanız yeterli olacaktır. Mobil üzerinden Facebook hesabınızı nasıl donduracağınız bu şekilde sizlere anlatmış olduk.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉