• PAYLAŞ

Google Adwords Nedir? İlk Sayfaya Nasıl Çıkılır?

  • 15/07/2017 - 21:00
  • 0 Yorum
  • 2647 görüntüleme

İnternet dünyasının içinde bulunan birçok sitenin ortak noktası arama motorlarıdır. Bu konuda dünya üzerinde bir numaralı şirket Google olarak karşımıza çıkmaktadır. Geliştirmiş oldukları arama algoritması, sade ara yüzü ve hızlı işlem kolaylığı ile istenilen kelime öbeğinde yapılan aramayı en hızlı şekilde bulmanıza yardımcı olmaktadır. Tabi bunu başarmak için site sahiplerinin sitelerini Google’ın istediği şekilde hazırlayarak sunması gerekiyor. Ancak bu doğru şekilde yapıldığında en başarılı içerik arama sonucunda sizin karşınıza çıkmaktadır. Bu işlemle birlikte Google’ın sitenin en süt sırada görünmesine yardımcı olan bir de reklam hizmeti bulunuyor. Bu hizmetin adı Google Adwords’dür. Bundan yararlanarak diğer işlemleri yapmadan en üst sırada ayırdığınız bütçe kadar durmayı başarabilirsiniz.

Google Adwords Nedir?

Google tarafından reklam yayınlamasına imkan verilen bir servistir. Dünyanın en çok trafik çeken sitelerinden birisinde sürekli olarak reklam yayınlaması yapmanıza yardımcı olmaktadır. Günümüzde birçok şirket ve kuruluş bu hizmetten yararlanarak en üst sıralarda çıkmayı tercih ediyor. Tabi burada sadece internet şirketinin bu hizmeti kullanmak yeterli olmuyor. Bu hizmeti en doğru şekilde kullanmanız gerekiyor. Öncelikle bir anahtar kelime belirlemeli ve sitenizde buna bir link vermelisiniz. Ardından bu şekilde hazırlanan sayfa yapısı doğru şekilde reklam olarak verilmelidir. Daha sonra istediğiniz bölge, ülke, hedef kitle, yaş gibi çok ince ayrıntıları belirleyerek reklamın yayınlanmasına izin verebilirsiniz. Google’ın günümüzde elde ettiği gelirlerin yüzde 90’lık bir kısmı reklamlardan oluşmaktadır. Bu hizmet sayesinde Google artık daha güçlü bir şirket olmayı başarmıştır. Adwords doğru kullanıldığında çok fayda sağlamaktadır. Ancak doğru kullanmak için bazı ince detaylara ilgi göstermek gerekmektedir. Bunların neler olduğu ve dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgiler verelim.

Adwords Anahtar Kelime

Reklamı vermeden önce siteniz ile alakalı bir anahtar kelime belirlemelisiniz. Araba aksesuarları satan bir ticaret sitesinde giyim kelimesi için reklam vermek saçma bir tercih olacaktır. Siteniz ve içinde ki konularla alakalı bir kelime olmalıdır. Yani bu kelimeyi ve eş değerlerini internet üzerinde aratan kişi sitenize geldiğinde saçmalamamış olması gerekmektedir. Bu sayede insanların daha çok sitenize gelmesini sağlayabilirsiniz. Ve amaçladığınız yüksek kazancı bu şekilde elde etmeyi başarabilirsiniz.

Google bu hizmeti vermek için ek yardımcı işlemler ve uygulamalarla da yardımcı olmaktadır. Bunlardan birisi anahtar kelime planlayıcısıdır. Sistemin içerisinde bulunan bu özellikle herhangi bir kelimeyi aratabilirsiniz. Size bu kelimenin ne kadar popüler olduğunu, aranma potansiyelini ve rekabet oranının ne kadar yüksek olduğunu detaylı bir şekilde gösterecektir. Bunlar arasından sizin için en doğru tercihi yaparak anahtar kelimeleri belirlemeniz gerekiyor. Doğru tercih siteniz için çok ciddi anlamda bir katkı sağlayacaktır.

Anahtar kelime tercihlerinizi kısa ve sade olacak şekilde belirlemeniz daha doğru olacaktır. İnsanlar aramalarını yaparken genelde birkaç temel kelime kullanmayı tercih ediyor. Daha uzun kelimeler pek tercih edilmemektedir. O nedenle sizde konuyla ilgili olan en doğru kısa ve sade anahtar kelimeyi tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte sitenizin güvenilir ve kaliteli bir yapıya da sahip olması gerekmektedir. İsterseniz yayınlanacağınız siteyi bile tercih etme hakkınız var. Tercih edilenlerin de bu şekilde olması gerektiğini unutmayın. Google Adwords servisinde tercih edilen reklamlar sayesinde ciddi anlamda tıklama elde ediliyor. Bu da otomatik olarak ziyaretçi sayısında artış yaşanmasını sağlıyor. Amaçlanan ilerlemeyi en doğru şekilde yönlendirmek için yardımcı oluyor. Genelde insanların ilk gördüklerine tıklamaları bu şekilde değerlendirilmiş oluyor.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉