• PAYLAŞ

Para Harcamadan Güzel Stil Sahibi Nasıl Olunur?

  • 16/07/2017 - 09:00
  • 0 Yorum
  • 607 görüntüleme

Erkekler özellikle stil sahip olmak denildiğinde genellikle çok para harcamak zorunda kalacaklarını hissederler. Ancak bu çok büyük bir yanılgıdır. Bir stil sahibi olmak pahalı kıyafetler almakla eş değer değildir. Şu ana kadar yürütülen algı politikası ile bu böyle lanse edilmiştir. Ancak gerçekten çok az paralar harcayarak kendinizi gösterebileceğiniz bir stile sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda tavsiyelerimizi erkekler için vereceğiz. Tabi bakış açısını doğru şekillendiren kadınlarda bu bilgilerden yararlanabilir. Kesinlikle yüksek miktarda para harcayarak kendi stilini oluşturmak yerine doğru tercihler yaparak ve bunları uygun şekilde giyerek kendi stilinizi nasıl oluşturabileceğinizi sizler ile paylaşmaya çalışacağız.

Stil Önerileri

Mutlaka renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Birbirinden aykırı iki rengi de tercih edebilirsiniz ya da aynı rengin farklı tonlarını da giyebilirsiniz. Amaç doğru renk kombinini bulmak olacaktır. Bunu yapmak için pahalı kıyafetler satın almanıza gerek yoktur.

Genelde alışverişe çıktığınız vitrinde gördüğünüz kıyafetler çok hoşunuza gider. Ancak siz onu alıp üzerinize giydiğinizde ise aynı etkiyi yaşatmaz. Bunun en temek nedeni mankenin ideal ölçüye sahip olmasıdır. Sizin de kendinize ait bir ideal ölçünüz mutlaka vardır. O nedenle kıyafet satın alırken kendi ideal ölçülerinize uygun olanları almaya dikkat etmelisiniz.

Ne yaparsanız yapın ideal bir elbise bulmakta zorlanıyorsanız endişe etmeyin bunun da bir çaresi vardır. O da kendinize ait bir terzinizin olmasıdır. Eski zamanlar da erkekler günümüze göre daha şanslıydı. Çünkü erkek kıyafetlerini terziler tam boyutta çizerlerdi. Size tavsiyemiz günümüz de çok az olan erkek terzilerinden birisini bulun ve bu ustalara özel elbiseler diktirin.

Vücut tipinize uygun kıyafetler giymeniz çok önemlidir. Eğer zayıf bacaklara sahipseniz pantolonlarınız paçalarının geniş olmasına dikkat etmelisiniz. Dar paçalar sizi olduğunuzdan zayıf gösterecektir. Ayrıca boyunuz kısaysa dik çizgili kıyafetler ilk tercihiniz olmalıdır.

Vücudunuzun üst ve alt bölgesi arasında bir dengesizlik varsa giyeceğiniz gömleğin yakasını açık bırakın. Bu vücut boyunuzun dengeli görünmesi açısından önemlidir. Polo yaka tişört giyecekseniz ütülü olduğuna dikkat edin. Bu konulara dikkat etmiyorsanız V yaka tişörtleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉