• PAYLAŞ

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

  • 08/07/2017 - 14:10
  • 0 Yorum
  • 803 görüntüleme

2017 yılı ortası itibarıyla kullanıcı sayısı iki milyarın üzerine çıkan Facebook’a bir giren pişman bir de girmeyen. Bazı insanlar o kadar çok bağımlı olduklarını düşünüyorlar ki bu hesaplarını tamamen silmek istiyorlar. Tabi bunu yapabilmek açmak kadar kolay değil. Ancak aynı zamanda imkansız da değil. Bunu gerçekleştirmek için bazı adımları gerektiği şekilde izleyerek yerine getirmek olacaktır. Tabi bu hesabınızı silmeden önce bilmeniz gereken önemli detaylar bulunmaktadır. Şimdi sizlere Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmeden önce mutlaka bilmeniz gereken önemli bilgileri aktaracağız. Bu bilgiler hesabınızı kapatma konusunda kararınızı değiştirmeyecekse yazının devamında hesabınızı doğru bir şekilde kapatabilirsiniz.

Hesap Kapatma Öncesi Bilinmesi Gerekenler?

Herkesin facebook hesabına bağlı mutlaka bir sayfası ya da grubu bulunmaktadır. Bunu kendileri açmış olabileceği gibi bir arkadaşı tarafından yönetici olarak görevlendirilmiş olabilir. Eğer açmış olduğunuz sayfanın ya da grubun tek yöneticisi siz olarak gözüküyorsanız hesap silme işleminizi yapmanız halinde bu sayfa ve grupta otomatik olarak silinecektir. Bunu engellemek için sizleri yerine bu sayfalara yönetici olarak başkalarını atmanız da faydalı olacaktır. O nedenle bu önlemi almadan silme işleminize geçmemenizi tavsiye ederiz. Facebook hesabınızı kalıcı olarak sileceğiniz için tekrar geri açmak istediğinizde bu hesabı açma şansınız yok. Çünkü silinen hesap hiçbir şekilde geri açılamıyor.

Hesabınızı silmeden önce yapmanız gereken işlemlerden birisi de uygulamaları silmeniz olacaktır. Bunun için ayarlar menüsü üzerinde uygulama ayarlarının olduğu bölüme geçiş yapmalısınız. Burada tüm uygulamaların yanında bulunan “X” işaretine basarak silmeniz gerekiyor. Eğer bu işlemi yapmazsanız hesabınızı kalıcı olarak silme şansınız bulunmuyor. O nedenle dikkatli bir şekilde silme işlemini yerine getirmeniz gerekiyor. Facebook kalıcı silme işlemini gerçekleştirebilmek için emir verildikten en az 2 hafta içerisinde bir hareketlilik olmamasını istiyor. Uygulamalar otomatik olarak mesaj attıkları için bu sürenin dolmasına izin vermiyorlar. O nedenle de dikkatli olmanızda fayda olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunu da doğru bir şekilde yaptıktan sonra Facebook hesabınızı sileceğiniz bölüme geçiş yapabilirsiniz.

Kalıcı Olarak Hesabı Silme

Hesabınızı kalıcı bir şekilde silebilmek için alt tarafta paylaşacağımız linke tıklamanız gerekiyor. Bu link sizi otomatik olarak Facebook hesabınızı sileceğiniz hesabımı sil sayfasına yönlendirecektir.

https://www.facebook.com/help/delete_account

Bu linke tıkladıktan sonra karşınıza gelecek olan sayfadan gerekli adımları izleyerek Facebook hesabınızdan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Bunun kalıcı olması için yapmanız gerekeni yukarıda sizler ile paylaşmaya çalıştık. Ekranda gözüken hesabımı sil seçeneğine tıkladıktan sonra sizden iki alanı doldurmanız istenecektir. Bunlardan birisi açılan popup ekranında şifrenizi girmeniz olacak diğeri ise güvenlik kontrolü için belirlenen kodu girmeniz olacaktır. Bunları gerektiği şekilde eksiksiz bir şekilde girdikten sonra tamam sekmesine tıklayarak tamamlayacaksınız.

Facebook sizin hesabınızı gerçekten silmek isteyip istemediğinizi düşünebilmeniz için belirli bir süre veriyor. Bu süre yaklaşık olarak 2 hafta olarak sınırlandırılmıştır. İster giriş bilgileriniz ile bu süre zarfında tekrar giriş yapabilirsiniz ya da yukarıda söylediğimiz uygulamaları silmeden hesabınızı silme işleminizi gerçekleştirirsiniz. Bu ikisi yüzünden hesabınız kalıcı olarak silinmeyecektir. Bu gelişmeler olduğu taktirde hesap kapatma işleminiz otomatik olarak sıfırlanacaktır ve verdiğiniz emir geçersiz sayılacaktır. Bu yüzden hesabınızı kalıcı olarak silmek için aynı işlemleri tekrar yapmak zorunda kalabilirsiniz. Facebook hesap silme işleminde bu katı uygulamaları belirlemesinin nedeninin her kullanıcısının reklam görebilecek bir kişi olmasından kaynaklanmaktadır. O nedenle çok kolay bir şekilde onlardan kurtulmalarına izin vermek istememektedir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉