• PAYLAŞ

Dünya Liderlerinin Başlattığı Moda Trendleri Nelerdir?

  • 08/07/2017 - 14:08
  • 0 Yorum
  • 768 görüntüleme

Ülkeleri yöneten ve dünya tarihini isimlerini bir şekilde yazdırmayı başaran çok sayıda lider vardır. Bu liderleri genellikle aldıkları kararlar, yaptıkları savaşlar ile tanırız. Ya da söyledikleri ünlü bir sözü kullanmayı çok severiz. Ancak bazı dünya liderleri modayı yakından etkileyen trendlerin oluşmasında etkili olmuştur. Bu liderlerin modaya ilgi duymasını gerçekten ilginç olarak kabul edebilirsiniz ancak gerçekten bir dönem trend olan ve günümüzde hala tercih edilen moda akımlarını başlatan dünya liderleri bulunmaktadır. Yazımızın devamında sizlere bu dünya liderlerini ve moda konusunda attıkları önemli adımları paylaşmaya çalışacağız.

Dünya Liderleri ve Trendleri

Cesar ilk defa dikkatleri giydiği kıyafetlerle çekmeyi başardı. Mor bir tunik üzerine giydiği rahat bir kemer ile spor yaparak etrafında ki insanların tepkisini çekti. Kimilerine göre farklı ve sevilen bir tarz ortaya koymasına rağmen birçok insan da onun fazla muhafazakar bir tarzı olduğu konusunda görüş bildirdi.

Klopatra yaşadığı dönemin bir moda ikonuydu. Cesar ile arasında ki ilişki nedeniyle yapmış olduğu kısa Roma ziyaretinde bile bu şehrin moda anlayışını tam anlamı ile etkilemeyi başardı. Romalı bir çok kadın onun gibi saçlarını ördürmekle birlikte göz kalemini de kullanmaya başladılar.

Paris’in günümüzde bir moda başkenti olmasında 14. Louis’in büyük bir etkisi var. Bu lider ülkesinde mücevherat ve tekstil endüstrilerin temellerini atarak bu alanda ilerleme yaşanmasını sağladı. Tüm kariyeri boyunca giydiği kırmızı topuklu ayakkabılar o dönemde bir statü eşyası olarak görülerek birçok insan tarafından kullanılıyordu.

Amerikan devriminin öncülerinden olan Benjamin Franklin buna destek bulmak amacıyla gittiği Paris’e önemli bir etki yaparak geri geldi. Kunduz kürkünden yapılan şapkasını hiçbir zaman çıkarmadı ve birçok insanı etkilemeyi başardı. Bu şapka yüzünden kahverengi a la Franklin isminde çok farklı bir saç stilinin ortaya çıkmasına da neden olmuştur.

İngiltere kraliçelerinden olan Alexandra bu koltuğa oturduğu andan itibaren girmiş olduğu şık ceketler ve etekler hevesli kadınlar tarafından sürekli olarak kopyalanmıştır. Yara izini saklamak için takmış olduğu kolye bile kadınlar arasında kısa sürede popüler olmuştur.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉