• PAYLAŞ

Eski Tablet ve iPad’ler İçin Kullanışlı Kullanım Yolları Nelerdir?

  • 08/07/2017 - 13:38
  • 0 Yorum
  • 913 görüntüleme

İnsanlığı teknolojik olarak oldukça fazla gelişmesi, artık daha kolay, hızlı ve küçük arayışına sokmakta. Tabletler de bu arayış nedeniyle artık unutulmaya yüz tutuyor. Çünkü boyut olarak büyük olmaları taşınmalarını zorlaştırıyor. Çoğu kişinin aklına tabletleri satmak gelse de, bazı yöntemler sayesinde tabletlerinizden yararlanabilirsiniz. Bu yazımızda eski tablet ve iPad’ler için kullanışlı kullanım yollarından bahsedeceğiz.

Eski Tablet ve İpad’ler Nasıl Değerlendirilir?

Eğer elinizde bir tablet mevcutsa ve bu tabletin artık bir işe yaramadığını düşünüyorsanız, yazımızı okuduktan sonra fikirleriniz tamamen değişecek. Kendinize uygun birçok kullanım alanı bulup, tabletleri atmak ya da satmaktan kurtulacaksınız. İşte o yöntemler!

– Onları Uzaktan Kumanda Olarak Kullanın

Tableti uzaktan kumanda olarak kullanmak ilginç geliyor değil mi? Aslında bu yöntem sıklıkla kullanılmakta olan bir yöntemdir. Harmony sistemli uzaktan kumandaların işlerini elinden alabilecek olan tabletlerde, televizyonlarınızı kontrol etmeniz mümkün. Yapmanız gereken tabletler için özel olarak hazırlanmış uzaktan kumanda yazılımlarını indirmek ve televizyon ile senkronize etmek. Bu yöntem sayesinde düzensiz TV kanallarının arasından istediğinizi seçmek oldukça kolaylaşacak.

– Masaüstü Widget Ekranı Oluşturabilirsiniz

Eğer sürekli kullandığını bir masaüstü bilgisayarınız ya da laptopunuz varsa ve bu cihazları ufak işler için kullanmak istemiyorsanız; tabletleriniz onlar yerine size yardımcı olacaktır. Örneğin maillerinizi kontrol edebildiğiniz, Facebook bildirimleriniz görebildiğiniz, Youtube videolarını seyredebildiğiniz bir platform haline getirebilirsiniz. Bu sayede bilgisayarınız ile ilişkiniz kesmeden, birçok ortamda aktif olabilirsiniz.

– Tabletinizi İkinci Bir Ekran Olarak Kullanın

Özellikle canlı yayın açan kullanıcılar için oldukça güzel bir cihaza dönüşebilen tabletler; kullanıcı bilgisayar monitöründe oyun oynarken, tablet ekranından da gelen yorumları okuyabilmesine yardımcı olmaktadır. Twitch’te oldukça yaygın olan bu yöntem bütçesi nedeniyle 2. Monitörü alamayan kullanıcılar bir kolaylık sunmaktadır. Ancak belirtmek gerekir ki; tabletten alacağınız verim 2. Monitörden alacağınız kadar iyi olmayacaktır.

– Tabletinizi Misafir ya da Çocuk Bilgisayarı Olarak Kullanın

Asıl bilgisayarınıza gözünüz gibi baktığınızda, kimsenin onla uğraşmasını istemeyebilirsiniz. Özellikle komşu çocukları evinize geldiğinde, bilgisayarınızı mümkün olduğunca korumaya çalışırsınız. Ancak evinizde eski bir tablet varsa, bu tableti komşu çocuğuna vererek büyük bir yükten kurtulabilirsiniz. Ya da evinize bir misafir geldiğinde onun kullanması için sağlayabilirsiniz.

– Onu Akıllı Ev Kontrolü Olarak Kullanın

Yeni nesil evler, neredeyse tüm ürünlerde olduğu gibi akıllı olmaya başlıyor. Ev içerisindeki her yer sizin kontrolünüzde oluyor ve ayarladığınız takdirde otomatik işlemler yapıyor. Eğer eski bir tabletiniz ya da iPad’iniz varsa, akıllı ev sistemlerini kontrol edebileceğiniz bir sisteme dönüştürebilirsiniz. Tabletler için özel hazırlanmış akıllı ev kontrol uygulamaları sayesinde, uzakta olsanız bile evinizle ilgilenebilirsiniz.

 

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉