• PAYLAŞ

Amerika’da Dil Eğitimi İçin Vize Alımı

  • 19/07/2017 - 21:00
  • 0 Yorum
  • 855 görüntüleme

İngilizce’ nin dünya dili olduğunu herkes biliyor ve herkes öğrenmek için çabalıyor. Ancak ülkemizde ne kadar öğrenilmeye çalışılsa da istenilen ortam yakalanamadığı için istenilen seviyeye gelinemiyor. Bunun için İngilizce’ nin ana dil olarak kullanıldığı ülkelerde zaman geçirilmesi gerekiyor. Durum böyle olunca yurtdışında dil eğitimi almak oldukça cazip bir hale geliyor. Amerika, dil eğitimi alabilecek en iyi ülkelerden biri. Bu ülkede aktif olarak İngilizce konuşabileceğiniz için öğrenim süreci daha da kısa sürecektir. Ancak burada eğitim amaçlı bulunabilmek için vize almanız gerekecek. Bu yazımızda Amerika’da dil eğitimi için vize nasıl alınır sorusunun cevabını vereceğiz.

Amerika Öğrenci Vizesi

Amerika’da herhangi bir eğitim alabilmek için vizeye ihtiyacınız olacaktır. Öğrencilerin alması gereken vize çeşidi ise F-1 tipi vizedir. Bu vize Amerika’da öğrenci olarak bulunacak olan bireyler içindir ve tam zamanlı olarak öğrenci olunması gerekmektedir. Bu vize sayesinde Amerika’ya öğrenci olarak girebilir, aynı zamanda öğrenciliğiniz süresince ikamet edebilirsiniz.

Öğrenci Vizesi Şartları

Bu vizeyi alabilmek için ilk olarak öğrenci olarak ülkeye giriş yapmak istemelisiniz. Amerika’da eğer akademik eğitim alacaksanız istenilen kredi sayısını doldurmalısınız. Akademik eğitim için belirlenen alt sınır15 kredidir. Eğer dil eğitimi için Amerika’da bulunuyorsanız, bu kredi miktarı 18 krediye yükselmektedir. Haftada bu krediyi doldurmanız istenen tek şarttır.

Öğrenci Vizesi Uzatılabilir Mi?

Eğer öğrencilik vizeniz biterse ve burada daha da uzun bir süre kalmak isterseniz, bunu bazı şartları yerine getirerek sağlayabilirsiniz. Amerika’da öğrenciliği bitirdiğiniz halde öğrenci statüsünde kalmak isterseniz, akademik ya da dil eğitimi amacıyla başka bir kuruma kaydolmalısınız. Yani eğer öğrenci statünüzü korumak istiyorsanız ve vizenizin geçerliliğini korumak istiyorsanız, öğrenciliğinize devam etmelisiniz. Eğitim süreniz herhangi bir nedenden dolayı uzarsa vizenizi uzatmanız gerekmeyecek. Çünkü işlemler zaten halledilmiş olacaktır.

Öğrenci Vizesi Alabilmek İçin Gerekli Belgeler

Eğitim amaçlı Amerika’da öğrenci vizesi almak isteyen bireylerin diplomalarını ve onun bir fotokopisini, öğrencilik belgenizin aslı, eğer dil eğitimi için vize alacaksanız kurs belgeleriniz, maddi durumunuzu kanıtlayan bir belge lazım olacaktır. Vize başvurunuzu yaparken maddi durumunuzun oldukça önemli olduğunu unutmayın ve bu konuda kanıt sağlayabilecek her belgeyi başvuru için hazır tutun.

Vize Görevlisine Eğitim Amacı İle Gittiğinizi Kanıtlamalısınız

Bazı durumlarda öğrencilik vizesinin ihmal edilmesi, yetkilileri ciddi bir kontrole zorlamıştır. Öğrencilik vizeniniz bittiğinde ülkeye döneceğinizi oradaki yetkililere kanıtlamanız oldukça önemlidir. Ayrıca maddi durumunuzun ülkede çalışmanıza gerek kalmadan geçinmenize de yetmelidir. Bu konuda da yetkililer oldukça sıkı bir tutum sergilemektedirler. İngilizce’yi iyi konuşmanız ve ikna kabiliyetinizin iyi olması vize alabilmeniz için oldukça önemlidir. Olay tamamen vize yetkililerinin size inanmalarına ve onay vermelerine bağlıdır.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉