• PAYLAŞ

Vizesiz Oturma İzni Veren Ülkeler Hangileridir?

  • 17/07/2017 - 13:00
  • 0 Yorum
  • 1327 görüntüleme

Bazı insanlar kendi ülkelerinde yeterli olamamaları ya da başka nedenlerden dolayı göç etmek istemektedirler. Ülkeler de bu duruma karşılık bazı şartlar sunmaktadır. Genel olarak bütün ülkelerde oturma izni alırken vize istenmektedir. Vize almak oldukça sancılı bir süreç olduğu için, insanların aklına vizesiz oturma izni alınan ülkeler hangileridir gibi bir soru takılmaktadır. Bu yazımızda bu soru için en uygun cevapları vermeye çalışacağız.

Almanya Vizesiz Oturma İzni Alma

Özellikle mühendislik alanında devrin en iyileri arasında yerini alan Almanya, dışarıdan oldukça fazla göç almaktadır. Ülkemizde de Almanya’ya göç eden ve göç etmek isteyen binlerce insan mevcut. Almanya’nın vizesiz oturma izni sağlaması da buraya göç eden bireylerin artışını da sağlamakta. Ancak vizesiz oturma izni almak isteyen bireylerin gayrimenkul yatırımı yapmaları ve bu yatırımın en az 250 bin Euro değerinde olması gerekmektedir. Böyle bir yatırım sayesinde hiçbir şart aranmaksızın Almanya oturma iznine sahip olabilirsiniz. Eğer ülkede işsiz Alman bireylere yönelik bir adım da atarsanız, oturma iznini almak oldukça kolaylaşacaktır.

Letonya Vizesiz Oturma İzni Alma

Letonya, oldukça fazla doğal kaynağa sahip olan ve daha birçok yerine insanların girmediği nadir güzellikteki bir ülkedir. Bu yüzden olsun ya da sebebi başka olsun, insanlar burada oturma izni almak isteyebilmektedir. Letonya da vizesiz oturma izni sağlamakta ve bunun için tıpkı Almanya’da olduğu gibi bir şart sunmaktadır. 143 bin Euro değerinde alacağınız bir ev sizi vizesiz bir şekilde oturma iznine götürecektir. Ayrıca bu alacağınız ev kırsal kesimlerde olursa, yapmanız gereken yatırım yarı fiyatına düşmektedir.

İrlanda Vizesiz Oturma İzni Alma  

İrlanda, vizesiz oturma izni sağlayan bir diğer ülkedir. Ülkeye yapacağınız 400 bin Euro değerindeki gayrimenkul yatırımı size oturma izni sağlayacaktır. Hatta bu yatırım sonrasında vatandaşlık almak isterseniz, vatandaşlık hakkı da sunulacaktır. Oturma iznini aldıktan sonra istediğiniz zaman ülkeye girebilir ve ülkeden çıkabilirsiniz.

ABD Vizesiz Oturma İzni Alma

Özellikle ülkemizde Amerika Birleşik Devletleri’ni görmek isteyen binlerce insan mevcuttur. Eğer bu ülkeden vizesiz bir şekilde oturma izni almak isterseniz elinizde iki seçenek olacaktır. Biri ülkeye eğitim için girmek ve ikincisi yatırım yaparak girmektir. Bilmeniz gereken şey eğitiminiz bittikten sonra eğer ülkede kalmak isterseniz, sigortalı bir işte çalışmalı ve böylelikle oturma izninizi uzatmalısınız.

Malta Vizesiz Oturma İzni Alma

Malta, şirin ve küçük bir Avrupa ülkesidir. Ancak vizesiz oturma izni alabilmek için istediği şartlar biraz ağır olabilmektedir. Malta’da vizesiz bir şekilde oturma izni alabilmenin tek yolu yatırım yapmaktır. Ancak yapılan yatırımın miktarı en az 650 bin Euro olmalıdır. Küçük bir ülke olmasına rağmen böyle bir şart koşmuş olsalar da; alınan oturma izni ile Amerika ve Avrupa ülkelerine vizesiz seyahat edebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 6 Average: 2.7]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉