• PAYLAŞ

En Kolay Oturma İzni Veren Ülkeler Hangileridir?

  • 16/07/2017 - 20:00
  • 0 Yorum
  • 952 görüntüleme

Ülkemizde yurt dışına çıkarak uzun zamanlar geçirmek isteyen birçok insan mevcut. Bu konuda çoğu ülke oturma izni konusunda kolaylık sağlayarak, insanların ülkelerinde uzun süre oturmalarına izin vermektedir. Ancak bazı ülkelerin şartları diğerlerine göre daha kolay olabilmektedir. Bu yazımızda en kolay oturma izni veren ülkeler hangileridir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

ABD Oturma İzni

Oturma izni konusunda çok sıkı kurallara sahip olmayan ülkelerden biri Amerika Birleşik Devletleri’dir. Oldukça fazla nüfusa sahip olmasına rağmen her yıl binlerce insanın oturma izi gibi izinlerle kaldıkları bu ülke, Green Card sayesinde birçok insana yol göstermektedir. Green Card’a sahip olan bir bireyin sınırsız oturma ve çalışma izni olacaktır. Ayrıca bireyin eşi ve 21 yaşına gelmemiş olan çocukları da bu haktan faydalanabileceklerdir. Zaten oturma izni ve çalışma izni alındıktan sonraki 5 yıllık süreçte herhangi bir problem çıkmazsa, vatandaşlık için de başvurabilmektesiniz. Ayrıca eğer ülkeye yatırım yaparak girecek olan bir birey varsa, 500 bin ile 1 milyon dolar arasındaki yatırımlar, hem oturma izni hem de vatandaşlık başvurusu için hak kazandırır.

Almanya Oturma İzni

Almanya, ülkesinde oturmak isteyen bireyler için bazı şartlar sunmaktadır. Öncelikle öğrenciler ve evlilik sebebi ile verilen oturma izinleri oldukça yaygındır. Ülkede yaşayan ve eğitimini tamamlamaya çalışan yabancı uyruklu bireyler, ülke yetkilileri tarafından oturma izni alabilmektedirler. Evlilik nedeniyle bir araya gelmiş çiftler de bu oturma izninden yararlanabilmektedirler. Çiftlerden biri Alman uyruklu ise ve evleneceği birey yabancı uyruklu ise, evlilik sonucunda yabancı uyruklu olan oturma izni alabilmektedir. Ayrıca 250 bin Euro değerindeki yatırım ile oturma izni almak da mümkündür. Almanya’da Alman bireyleri istihdam ederek vatandaşlık yolunda da büyük bir adım atmış olabilirsiniz.

Dominik Cumhuriyeti Oturma İzni

Dominik Cumhuriyeti, oturma izni almak isteyen bireylere en kolay yöntem olarak yatırım yapmayı sunmaktadır. Ülkede oturma izni alabilmek için 100 bin dolarlık bir yatırım yapmanız yeterli olacaktır. Ancak eğer aileniz ile birlikte oturma izni almak için yatırım yapacaksanız, yapmanız gereken miktar artacaktır. 200 bin dolarlık yatırım ailenizin de ülkeye oturma izniyle girmesine yardımcı olacaktır.

Letonya Oturma İzni

AB üyeleri ülkeler arasında yer alan ve AB üyesi diğer ülkelere vizesiz dolaşım sunan Letonya, oturma izni konusunda yatırımı göz önünde bulundurmaktadır. Letonya’dan 143 bin dolar değerinde bir ev alan bireyler, oturma iznini hiçbir zorluk yaşamamaktadırlar. Ayrıca eğer alınan ev kırsal kesimlerden ise, bu ücret yarı fiyatına kadar düşmektedir. Bunun sebebi ise Letonya’nın kırsal kesimlerinin de gelişmesini sağlamak.

İspanya Oturma İzni

İspanya ülke sınırları içerisinde gayrimenkul alımı yapan bireylere, oturma izni sağlamaktadır. Ülkede 500.000 Euro değerinde gayrimenkul alan bireyler hem vizesiz seyahat edebiliyor hem de oturma iznini kolaylıkla alabiliyorlar.

[Toplam:2    Ortalama:1.5/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉