• PAYLAŞ

Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • 26/07/2017 - 09:00
  • 0 Yorum
  • 802 görüntüleme

Ayakkabılar günümüzde çok farklı modellerde, şekillerde ve renklerde bulabileceğimiz ayaklarımızı koruyan malzemelerdir. Bunlar ayaklarımızı korumak için almamızın yanında giyeceğimiz kıyafetlerle uygun gözükerek harika bir görünüm ortaya çıkmasını da sağlamak için alırız. Ayakkabı alırken doğrusunu almak için belirli noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Öncelikle ayağınızı çok iyi tanımanız gerekiyor. Ayakkabı seçerken ayağınızı üç boyutlu olarak düşünmeniz sizin faydanıza olacaktır. Bu doğru ayakkabı seçimi konusunda size yardımcı olacak bir detaydır.

Doğru Ayakkabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bileğinizin rahat etmesi önemli bir detaydır. Aynı zamanda bileğinize ve ayağınızın genelinde ağrı yapmamasına dikkat etmelisiniz. Genelde insanlar ayakkabıların esneyeceğini düşünerek rahat olmayan numaraları satın almayı tercih ediyor. Ancak bu tamamen yanlış bir tercih olacaktır. Bunun yerine ayağınıza uyan en rahat ayakkabıyı tercih etmeniz doğru olacaktır.

Taraklı bir ayağa sahipseniz ayak kalıbınıza uygun bir model tercih etmelisiniz. Eğer bu şekilde bir model tercih etmezseniz bir süre sonra çok büyük sıkıntılar yaşayabiliriz.

Ayakkabınızın tabanına da özellikle dikkat etmelisiniz. Bu detayın size enerji vermesi çok önemlidir. Genelde bunun için spor ayakkabılar tercih edilmektedir. Bu ayakkabılar özellikle uzun yürüyüşlerden sonra ne kadar yardımcı olduğunu size gösterecektir. Alacağınız ayakkabıların tabanının burkulmaları engelleme ve kaliteli bir yürüyüş sağlaması için geniş tabanlı olması doğru olacaktır.

Sert ürünlere sahip ayakkabılar rahatlık konusunda yardımcı olmayacağı için tercih edeceğiniz modelin rahat olmasına dikkat etmelisiniz. Deri ayakkabılar bilinenin aksine ayaklar için çok sağlıklıdır. Ancak alacağınız deri ayakkabının doğal olması gerekiyor. Aksi taktirde alacağınız deri ayakkabı ayağınıza zarar verebilir.

İki ayak arasında numara farkı olabilir. O nedenle ayakkabınızı alırken iki ayağınızda birlikte denemeniz doğru olacaktır. Kışlık ayakkabı tercihinizde su geçirmeme özelliğine dikkat etmelisiniz. İnce tabanlı ayakkabılar rahatsız edici olacağından uzak durmalısınız.

Uzun süreler ayakta kalacaksanız dolgu topuklu ayakkabılar kullanmanız doğru tercih olacaktır. Kaliteli ayakkabılarınızın olması faydalı olacaktır. Bunları almak için indirim günlerini takip etmeniz sizin faydanıza olacaktır. Yanlış tercihler mantar, ayak kokusu ve birçok ayak sorununu beraberinde getirebilir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉