• PAYLAŞ

Android Telefonunuzda Görüşmelerinizi Nasıl Kaydedersiniz?

  • 19/07/2017 - 15:00
  • 0 Yorum
  • 574 görüntüleme

Telefonla konuşurken bazen görüşmenizi kaydetmek isteyebilirsiniz. Nedenlerini ne kadar bilmesek de böyle bir ihtiyacı olanlara Android geliştiriciler yardım etmekte. Google Play Store’da buna dair birçok uygulama bulunmakta ve birçoğu gerçekten de işe yaramakta. Bu yazımızda Android telefonunuzda görüşmelerinizi nasıl kaydedersiniz sorusunun cevabını vereceğiz.

 

Görüşmelerinizi Kaydetmeniz Legal Bir Durum Mudur?

Telefon görüşmelerini kaydetmek isteyen insanların öncelikle kendilerine sormaları gereken soru görüşmeleri kaydetmenin legal olup olmadığıdır. Böyle bir durumun fark edilmesi ile birlikte başınıza herhangi bir şey gelip gelmeyeceğini bilmelisiniz. Ülkemizde telefon görüşmelerinin kaydedilmesi legal değil ve böyle bir durumda ceza alma şansınız var. Bu yüzden konuşmalarınızı kaydederken bir kez daha düşünmeniz gerekmektedir.

Google Voice ile Görümeler Nasıl Kaydedilir?

Telefon görüşmelerinizi kaydetmenin ilk ve en kolay yollarından biri Google Voice kullanarak kayıttır. Eğer hali hazırda Google Voice kullanıcısı iseniz yapmanız gereken oldukça kolay. Yok eğer hesabınız mevcut değilse hemen bir hesap açın ve Google Voice kullanmaya başlayın. Yapmanız gereken uygulamayı başlatmak ve sol taraftaki ayarları seçmektir. Sonrasında Aramalar yazan kısma tıklayın. Gelen aramalar kısmında Aramaları kaydet seçeneğini göreceksiniz. Bu butonu açık hale getirin. Bu anlatımımız Web üzerinden yapacağınız adımlardı. Şimdi bir de Android telefonunuzda neler yapacağınızdan bahsedelim. Google Voice uygulamasına giriş yaptıktan sonra Ayarlar kısmından Gelişmiş Arama Ayarları sekmesine tıklayın. Burada da Web’de olduğu gibi Gelen Aramalar bölümündeki Aramaları Kaydet kısmını açık hale getirin. Eğer Google Voice hesabınız birçok cihazda açıksa, bu yaptığınız adımlar her cihazda senkronize edilecektir. Bu yüzden Google Voice için yeni bir hesap açmanız daha iyi olacaktır.

ACR İle Görüşmeleri Kayıt Etme

Telefon görüşmelerinizi kaydedebilmek için kullanabileceğiniz bir diğer uygulama da ACR’dir. Google Voice’in yaptığı aynı işi yapsa bile bazı artık özelliklere de sahip olan ACR, otomatik arama kaydedebilmektedir. Ayrıca aradığınız kişiye herhangi bir şekilde bildirim gitmiyor. Gizli kayıtlarda oldukça başarılı. ACR’yi çalıştırın ve şartları kabul ettiğinizi onaylayın. İzinleri verdikten sonra arık hiçbir şey yapmanıza gerek kalmayacak. ACR telefon görüşmelerinizi otomatik olarak kaydetmeye başlayacak. Eğer tüm konuşmaları otomatik olarak kaydetmek istemezseniz, Premium özelliğini açmanız gerekecek. Premium aldıktan sonra Ayarlar kısmındaki Kayıt sekmesine tıklayın. Birçok özellik olsa da biraz aşağıya geldiğinizde Kaydetmeyi Başlatma ayarlarını göreceksiniz. Burayı Manuel yaptığınızda artık istediğiniz aramayı kayıt altına alabilirsiniz. Sadece arama kaydetmekten daha fazla işleve de sahip olan bu uygulama, diğer özellikleri için de Premium özellik istemektedir. Eğer ancak gerçekten yardımcı olabilecek bir program arıyorsanız ACR’ye sadece 3 dolarlık bir ödeme yapmanız gerekmektedir.

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉