• PAYLAŞ

Facebook – Twitter Hack’lendiği Nasıl Anlaşılır?

  • 11/08/2016 - 15:00
  • 1 Yorum
  • 2126 görüntüleme

Son zamanlarda oldukça fazla dile getirilen Hack olayları aslında tamamen kullanıcı hatalarına veya dikkatsizliklerine dayalı olarak meydana gelmektedir. Alınacak bir dizi önlemin haricinde ilk yapılması olan kullandığımız programların bizlere sunduğu olanaklardan yararlanmak olmalı.

Kullanmakta olduğunuz Facebook – Twitter hesaplarınızın başka kullanıcılara tarafından giriş yapılıp yapılmadığını anlamak son derece kolay. Haberiniz olmadan yapılmış olan girişleri tespit etmenizin ardından kullanıcı şifrenizi değiştirmek almış olacağınız en kolay ve etkili yöntemlerden biridir.

Twitter uygulaması üzerinde hesabınızın oturum açma geçmişini görüntülemek için Ayarlar sekmesine tıklıyoruz > ardından Twitter Verilerin sekmesine tıklıyoruz. Bu verilere ulaşmadan önce uygulama sizden parolanızın girilmesini isteyecek. Parolanızı girdikten sonra Açılan listede hesabınız oluşturduğunuz andan itibaren Twitter hesabınızla ilişkili tüm cihazları ve bilginiz dahilinde izin verdiğiniz üçüncü parti cihazları göreceksiniz. Hesabınıza bir başkasının girip girmediğini emin olabilmek için izniniz olmayan bağlantıların olup olmadığına bakmanız gerekiyor.

Açılan listedeki uygulamalara daha önce verdiğiniz izni geri almak için Ayarlar sekmesi > ardında Uygulamalar sekmesini takip edin.

Facebook - Twitter Hack'lendiği Nasıl Anlaşılır-2

Facebook uygulaması üzerinde yapmanı gereken işlem de neredeyse benzer Facebook ayarlara ulaşmak için yapmanız gereken Ayarlar sekmesine tıklıyoruz > Güvenlik sekmesi > Giriş Yaptığın Yer sekmesini takip ediyoruz. Açılan bölümden Düzenle sekmesine tıkladığınızda Facebook hesabınız üzerinde etkin durumda olan tüm oturumları ayrıntıları ile görebileceksiniz. Açılan sekme üzerinde Tüm etkinliği sonlandır seçeneğine tıklayarak o anda aktif tüm oturumları aynı anda kapatabilir veya oturumları tek tek seçerek sonlandırabilirsiniz.

Facebook - Twitter Hack'lendiği Nasıl Anlaşılır-3

Facebook uygulamasında isteğe bağlı olarak tanınmayan bir cihaz veya web tarayıcısı üzerinden oturum açıldığında Facebook tarafından uyarı da alabiliyorsunuz. Bu özelliği aktif edebilmek için aynı sayfada üzerinde Giriş Uyarıları sekmesine gidin ve hangi türde uyarı alacağınızı seçin

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


nasilyapilir com
Melahat Özdemir - 24/09/2016 - 14:33

2014 senesinde benim de facebook’um hacklenmişti. Savcılığa suç duyurusunda bulundum aylarca cevap dahi gelmedi, sonrasında gelen cevap ise, yurt dışı menşeili yapıldığı idi..

Cevapla
Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉