• PAYLAŞ

Uzun Boylu Kadınlar Nasıl Etek Giymelidir?

  • 16/08/2017 - 11:00
  • 0 Yorum
  • 633 görüntüleme

Etek kadınların giyim konusunda tercihlerinde olmazsa olmazlarından birisidir. Farklı modellerde, renklerde ve bedenlerde her yıl farklı şekillerde ortaya çıkan eteklerinin güzel bir şekilde giyilebilmesi önemlidir. Bu detaya dikkat etmek gerçekten güzel bir görünüm elde etmeniz konusunda önemlidir. Kendi stilinizi oluştururken dikkat etmeniz gereken önemli detayların birçoğu etek tercihiniz için de geçerlidir. Boyunuz, kilonuz, vücut yapınız ve diğer önemli detayları bu açıdan çok büyük önem arz etmektedir. Özellikle de boyu uzun olan bayanların bu konulara aşırı bir dikkat göstermeleri gerekmektedir. Eğer sizde uzun boylu olarak kabul edilen bayanlardan bir tanesiyseniz doğru tercih yapmak için yazacağımız detaylara önem göstermelisiniz.

Etek Tercihinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uzun boylu kadınlar kıyafet seçme konusunda normal boydaki bayanlara göre daha dikkatli davranmaları gerekmektedir. Bu durum etek tercihi içinde geçerlidir. Tercih edilen etek boyunun uzun bacaklarınızı tamamen kapatacak boyutta olması gerekmektedir. Ya da tercihinizin orta boylu yani dizlerin altına gelecek şekilde tercih edilmeleri gerekmektedir. Eğer kısa giyecekseniz minik etekleri de tercih edebilirsiniz. Genelde mini etekler kısa boylu kadınlardan daha çok uzun boylu kadınlara yakışmaktadır. Bunun nedeni uzun bacak boyları olduğunu söyleyebiliriz.

Uzun boylu kadınların en çok kullandıkları etek boyu ise ara boylardır. Bu boylar her anlamda avantaj sağlamaktadır. Güzel bir görünümün yanında aynı şekilde rahat olması için de tercih edilmektedir. Ara boy bir etek tercih ettiğinizde bunun altına kalın topuklara sahip olan botları tercih edebilirsiniz. Ara boy ancak dar bir etek tercih ederseniz giyeceğiniz ayakkabı ince topuk ve sivri burunlu olmalıdır. Bu ikilinin üzerine ise dökümlü tişörtleri tercih edebilirsiniz. Çanta bulundurmanız gereken bir durum var ise askılı modeller ideal bir tercih olacaktır.

Uzun bir etek giyecekseniz tercih edeceğiniz eteğin ayaklarınızı kapatacak boyda olmasına özen göstermelisiniz. Tercih edeceğiniz ayakkabınız spor bir tarzda olmalıdır. Bu eteğin altında ise resmi ayakkabıları tercih etmelisiniz. Topuklu ayakkabılar bu eteklerin altına tercih edilmemelidir. Hem uzun boylu bir etek giymeniz hem de topuklu bir ayakkabı tercih etmeniz boyunuzu olduğundan daha uzun gösterecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉