• PAYLAŞ

ADP Raporu Nedir?

  • 17/08/2017 - 21:00
  • 0 Yorum
  • 646 görüntüleme

ADP Ulusal İstihdam Raporu (NER), ADP tarafından Moody’s Analytics ile birlikte üretilmiştir. NER, BLS tarafından resmi tahminin yayınlanmasından iki gün önce özel çiftlik içi bordro istihdamı tahmini sunar. NER, sadece toplam özel iş barda değil, aynı zamanda inşaat, imalat, mesleki / ticari hizmetler, ticaret / nakliye / kamu hizmetleri ve finansal hizmetler de dahil olmak üzere mevsimsel olarak ayarlanmış ay-ay değişiklikleri ve tahminleri sunar. Raporda ayrıca, 1 ila 19, 20 ila 49, 50 ila 499, 500 ila 999 ve 1,000’den fazla bordroya sahip firmalar için verilerle birlikte ve firmalar için büyüklüklere göre istihdam değişiklikleri ayrıntılarıyla verilmektedir.

Moody’s Analytics, BLS tarafından her süper sektör için sabit bir dönemde bildirilen en son bordro artışını ve endüstriye göre ADP eşleştirilmiş çift büyüme oranları gerileyerek, özel ücret listelerinde aylık değişimi tahmin etmek için sınırlı bir yapısal vektör otomatik redresyon modeli kullanır sanayinin spesifik kısıtlamaları ile sanayi istihdamı artış tahminleri raporda ayrıntılı şekilde yer almaktadır. Sürücü, denklemlere işsizlik sigortası talep seviyelerinin artmasıyla beklenen istihdam artış oranlarının daha düşük olduğunu gösteren olumsuz bir işaretle giriyor. Kalan üç harici sürücü, seçilen endüstrileri etkilemek için sınırlandırılmıştır. Petrol fiyatları doğal kaynakları ve madencilik endüstrisini yönlendiriyor. Öncü Göstergelerin Bileşik Endeksi, imalat, idari ve destek hizmetlerini yönlendirir ve istihdam projeksiyonları üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Michigan Tüketici Duyarlılığı Endeksi inşaat denklemine olumlu bir işaretle giriyor. Bütün endüstriler için denklemler aynı anda tahmin edilmektedir. Bu nedenle, model 13 içsel değişken- 13 BLS süper sektörü endüstrisi -ve 17 dışsal değişken- 13 ADP süper sektör endüstrisi, işsizlik sigortası talepleri, petrol fiyatları ve önde gelen göstergelerin bileşik endeksinden oluşmaktadır.

Gecikme faktörü

Ayın 12’sini içeren ödeme dönemi verileri bir sonraki ayın ilk çarşambası güncellenir. Bu, İşgücü İstatistikleri Bürosu’nda Geçerli İstihdam İstatistikleri (CES) veya bordro anketi kapsamındaki verilerin süresine karşılık gelir.

Ortalama: Her ay, verilerin önceki iki ayın bültenleri revize edilir. Ocak ayı verilerinin yayımlanmasıyla birlikte, önceki yıl verileri, ADP bordro verilerini BLS örneğine kıyaslamak için revize edildi.

Pazar Etkisi

Orta ila yüksek. ADP Ulusal İstihdam Raporu, iki gün sonra yayınlanan yakından takip edilen BLS bordron istihdamının bir göstergesi.

Güçlü yönler

  • BLS’nin CES’inden toplam tarım dışı istihdamın iyi bir öngörüsüdür. Moody’nin örnek içi öngörüyle sağlanan toplam tarım dışı istihdamdaki aylık yüzde değişim arasındaki basit ilişki, Ocak 2010’dan bu yana 0,78’dir.
  • Başka bir kaynakta bulunmayan firma büyüklüğüne göre veri içerir.
  • Mevcut işgücü piyasası koşullarının bir başka görünümünü sunar.

Zayıf Yönler

  • Bazı aylarda BLS istihdam sayısından önemli ölçüde farklılık gösterebilir.
  • İş doğumlarını ve ölümleri yalnızca kurulum eşleşmeleri sayıldığından gerçekleşmediği için içermez.
  • Devletin istihdamı dahil değildir.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉