• PAYLAŞ

Başarılı Bir Kariyer İçin Olması Gereken Alışkanlıklar Nelerdir?

  • 19/08/2017 - 11:00
  • 0 Yorum
  • 837 görüntüleme

Kariyerinizin başarılarla olmasını istiyorsanız mutlaka belirli alışkanlıklara sahip olmanız şarttır. Bu konuda birçok ünlü insanı kendinize örnek alabilirsiniz. Tabi hepsinin kendilerine göre belirledikleri bu alışkanlıkları bire bir uygulamanız gerekmiyor. Önemli olan bu alışkanlıkta ki mantığı kavramak ve içerisinde ki felsefeyi özümsemek olmalıdır. Aksi taktirde başarılı için yanlış bir yolu izleyebilirsiniz Şimdi sizlere sıra ile başarı için gerekli olan en önemli 5 alışkanlığı başlıklar halinde yazalım. Unutmamanız gereken en önemli nokta hayat ne kadar zor olursa olsun mutlaka başarılı olabileceğiniz bir nokta bulunmaktadır. İşte sizine başarı için o noktayı kazanmanız gerekiyor.

Sabırlı Olsun

Başarının altın anahtarı sabırdır. Her işte olduğu gibi bir kariyer içinde başarılı olmanın altın anahatını kesinlikle elinizden bırakmamanız gerekiyor. Sabırlı insan karşısına bir sorun çıktığı zaman bu konuda kesin kararlar vermek yerine onu aşmak için çareler arayacaktır. İlerde bu sorunun ona önemli bir ders olarak geri geleceğini ve hayatını rahatça devam ettirebileceklerini gösterecektir. Unutmayın herkes hata yapmıştır. Bill Gates’in Windows tanımında karşısına çıkan mavi ekran hatası buna en güzel örnektir. Bu hataya rağmen günün birinde dünyanın en zengin insanı olmayı başarmıştır.

Kitap Okumaya Alışın

Beyninizin öğrenme tarzını geliştirmek ve kendinize ekstra bir aktive kazanmak için yapmanız gereken yaratıcılığınızın artmasına yardımcı olacak kitap okuma alışkanlığınızı sahip olmanız olacaktır. Kitap okumak yapılan araştırmalar sonucunda insanlar üzerinde yaratıcı bir etki yaptığı ortaya çıkarılmıştır. Günde en az 30 dakika kitap okumanız gününüz ne kadar zor olursa olsun sorunsuz bir şekilde atlatmanıza ve sakinliğinizi korumanıza yardımcı olacaktır. Başarılı olmak istiyorsanız mutlaka kitap okuma alışkanlığınıza sahip olmanız gerekiyor. Biraz zor bir süreç olacaktır ancak bunu elde etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Uykunuzu Belirli Bir Düzende Yapmalısınız

Günümüzde insanların en büyük sorunlarından birisi uyku düzeni bozukluğudur. Bu sorun o kadar büyük hal aldı ki insanlar bunu bir hastalık olarak görmeye başladılar. Başarılı insanların tamamının belirli bir uyku saati vardır. Genelde akşamları çok erken saatte yatıp sabahın ilk ışıkları ile ayakta olurlar. Bu alışkanlığı kazanmak çok kolay değildir. Dikkat etmeniz gereken bu noktada zorlayarak bu alışkanlığa sahip olamayacağınızdır. O nedenle içinizden gelerek bu konuda gerekli adımları atmanız doğru olacaktır.

Fedakar Olmalısınız

Fedakarlık olmadan hiçbir iş olmaz. Başarı içinde geçerli olan bir durumdur. Başarılı olmak için fedakar olmayı tercih etmeli ve bunu planlı bir şekilde yapmalısınız. Bu başlarda çok zor bir süreç gibi görünse de başarılı olmak istiyorsanız en sevdiğiniz işi dikkatli bir şekilde yaparak elde edebilirsiniz. Fedakarlıkta ki amaç sevdiğiniz birçok şeyden uzak durarak çalışmak için büyük bir zamanınızı ayırmak olacaktır. Şu an çok önemli şirketleri yöneten ya da önemli görevlerde olan insanların tamamı bu zorlu süreci aşmayı başaran insanlardan oluşmaktadır.

Hedef Belirleyin

Yukarıda saymış olduklarımızı yapmanızın mutlaka bir amacı olmalıdır. Kendinize bir hedef belirlemeniz bunları yapma konusunda size istek ve arzu kazandıracaktır. Hedefiniz gerçek ötesi ya da hayal dünyasında olabilir. Ancak hedef olmasının önemli bir faydası olacaktır. Hedefi olan insanlar daha rahat başarıya ulaşırlar. Dört yıl içinde müdür olacağım ya da dükkanımın metre karesini genişleteceğim gibi farklı hedefleri belirleyebilirsiniz. Başarı kolay yakalanan bir durum değildir. Tabi yakalandıktan sonra ondan alınan hazzın üzerine hiçbir şey koyamazsınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉