• PAYLAŞ

İş Hayatında Giyim’de Nelere Dikkat Etmeliyim ?

  • 18/06/2016 - 17:53
  • 0 Yorum
  • 1003 görüntüleme

İş hayatımız da bir çok kişinin genel sorunudur bu gün ne giymeliyim hat da bir çok kişi sabah işe giderken giyeceklerini geceden kombine eder peki her kombin doğrumu, aslında çok daha rahat giyinerek de işe gidilebilir mi. Genel de bu işlemin doğru olup olmadığıma kara vermek için bir çok kişinin on dakikadan fazlası olmuyor ya akşam eve çok yorgun geliyoruz dinlenelim derken bir de bakmış sabah olmuş veya sabah bir kalkıyoruz daha uyku gözlerimizden akıyor ve servisin kapıya gelmesine çok az kalmış. İş yerinde giyinmek çalıştığınız yerin içeriğine ve konumunuza göre değiştiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz sonuç da giyim herkesin tarzına göre şekil almaktadır, tek yapmanız gereken kendi tarzınızı iş yeri adabına göre kombin yapmak bu da tamamen sizin seçeneklerinize bağlı.

İş hayatınızda giyeceklerinizde denge kurmak çok önemli ne çok rahat ne karşınızdaki kişilere kasvetli gözükmelisiniz , iş yerinde kesinlikle dekolteyi abartmamak gerekiyor bu sizi olduğunuzdan daha farklı gösterebilir dekolteyi seviyor olabilirsiniz ama unutamamalısınız ki iş dünyasın da dış görünüş çok önemlidir. Bir çok şirket bünyesin de çalışmak için aradıkları özelliklere giyimine özen gösteren ibaresini eklemeye başlamıştır.İş Hayatında Giyim'de Nelere Dikkat Etmeliyim

İş hayatımız da çok yüksek topuklu ayakkabılarda uzak durmak gereklidir hem uzun süre ayağımız da kalacağımdan hem de karşımız da buluna kişilere baskı yarattığı düşünülmektedir topuklu ayakkabı konusun da biraz da orta boya sahip olanları tercih etmek hem sizi daha şık gösterecek hem de rahat etmenizi sağlayacaktır.

İş hayatımız da bir dikkat etmemiz gereken faktör de makyajımızdır, ağır ve dikkat çekici tonlar yerine daha hafif pudra tonlarında aynı zaman doğal güzelliğimizi ortaya koyacak renkleri tercih etmeliyiz. Kullandığımız hafif tonlar aynı zaman üzerimize giydiklerimizle yarışmayacak aksine uyum sağlayacaktır.

İş Hayatında Giyim'de Nelere Dikkat Etmeliyim kapak

İş hayatımız da toplantılara katılırken giyim ve kuşamımız günlük hayatımız da giyinişimize göre daha açık renkli -makyajımız hafif tonlar da olmasının karşı tarafa da daha iyi etki bıraktığı gözlemlenmiştir. Bunların tamamın dışın da mutlaka temiz ve iyi ütü yapılmış olmalı .Bundan sonra ki seçimlerimizi önerilere göre yaparsak sonuçlarının kendimiz açısından daha iyi hissettirdiğini göreceksiniz.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉