• PAYLAŞ

Kendi Kendine Masaj Yapılır?

  • 25/07/2016 - 19:56
  • 0 Yorum
  • 888 görüntüleme

Gün boyu yaşadığımız yok tempo ve stres nedeniyle eve geldiğimizde birisi masaj yapsa da biraz rahatlasam diye aklımızdan geçmiştir. Ancak bu konuda çaresizlik nedeniyle elimizle ağrıyan yerlerimizi ovarak uzanırız ve rahatlamaya çalışırız. Devir her şeyi kendi yapma devri olduğu için bu yazımızda sizlere kendi kendinize nasıl masaj yapabileceğinizi anlatacağız.

En çok ağrı yapan bölgelerimiz genellikle omuz ve sırt kaslarımızdır. Buralara masaj yapmaya başlamadan önce oraları ılık bir bez ile ısıtmalısınız. Bu işlem masajın etkili olmasına yardımcı olacaktır. Masajınızı gerektiği şekilde yapmak için masaj aletleri kullanımına özen gösterin. Bunun için profesyonel masaj aletleri kullanmanıza gerek yok. Spor mağazalarından kolayca temin edebileceğiniz tenis topu ya da çok çeşitli topları masajınız sırasında kullanabilirsiniz. Bunları kullanarak ellerinize baskı yapmadan masaj yapabilirsiniz.

Masaj esnasında yapılan küçük hatalar ileri de size sorun çıkarabilir. Ağrının merkezine masaj uygulamaktan kaçınmalısınız. Bu konuda yapmanız gereken işin ehli uzman bir masaj terapistine gitmeniz daha iyi olacaktır. Bunun yerine kendi masajınızı ağrının bulunduğu bölgenin etrafına yapmaya çalışın. Boyun masajını kendiniz yapmanız için başınız ile omuzlarınız arasında bulunan bölgeyi elinizle sıkarak bırakın. Bunun birkaç sefer yapmanız size yeterli olacaktır. Ya da tek bir parmağınız ile ağrının bulunduğu bölgeyi tespit edin ve o bölgeye yarım dakika boyunca bastırın ve sonra serbest bırakın. Bu işlemleri kaslarınız gevşeyene kadar devam ettirin.

Tenis topunu kullanacağımız kısma geldik. Kürek kemiklerinize masaj yapmak için tenis topunu duvara koyarak kürek kemiklerinizin arasına gelecek şekilde yerleştirin. Ve topu dikkatli bir şekilde hareket ettirmek için ileri geri hamleler yapın. Bu sırtınıza uygulamak için iki tenis topunu bir çoraba koyarak duvara yaslanın. Bu işlemleri yerde yaparken poponuzun havada kalmasına dikkat etmelisiniz. Belirli bir nokta için tenis topu kullanırken daha büyük alanlar için rulo şeklinde materyaller kullanmalısınız. Özellikle kalça ve popo bölümü için gereklidir. Son olarak tenis topu ile ayaklarınıza masaj yapmalısınız. Bunun için topun üzerine basarak sağa sola ileri geri hareketler yapmanız yeterli olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER : , ,


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉