• PAYLAŞ

Ofis Partisinde Ne Giyilir?

  • 06/04/2017 - 20:22
  • 0 Yorum
  • 721 görüntüleme

Ofis Partisinde Ne Giyilir?

Çalışma hayatınıza ilk adımınızı atmanız ile birlikte sosyal çevrenizde önemli ölçüde değişiklik yaşanacaktır. Spontane katılan partilerin yerini ofis partileri alacaktır. Gün boyu resmi bir şekilde konuştuğunuz insanlar ile daha samimi olmanız için düzenlenen bu partilerde yapılan en küçük bir hata bile yıl boyunca sizin başınızın ağrımasına neden olur. Hatalardan birisi yanlış kıyafet tercih ederek partiye katılmaktır. Ofis partilerinde ne giyileceği konusunda kesin ve net bir bilgi yoktur. Öncelikle partinin nasıl olacağı önemlidir. Sınırsız alkol ve yüksek ses müziğin olacağı bir parti şeklinde olacaksa giyeceğiniz kıyafet farklıdır. Sakin bir parti olacaksa giyeceğiniz kıyafet farklı olmak zorundadır.

Ne Giyilmelidir?

Öncelikle sizin iş  yerinizde sizinle aynı pozisyonda bulunan insanlarla birlikte patronlarında bu partiye katılacağını unutmayın. Ve kıyafet tercihinizi planlarken bu detayı göz önünde bulundurun. Çok açık ve dar kıyafetleri tercih etmeniz tüm gözleri sizin üzerine çevirmekle birlikte yanlış düşüncelerin oluşmasına neden olabilir. Yüksek topuklu giymekte sakıncalıdır. Çünkü dikkatsiz bir adımınız yüzünden düşebilir ve partinin eğlence konusu olabilirsiniz. Amacınız saygı duyulan bir insan olduğunuzu herkese göstermekle birlikte aynı zamanda her türlü ortama da uyum sağlayacak kıyafetlerden yana olmalıdır. Çünkü parti sürekli olarak resmiyet içinde sürmeyecektir. Saat ilerledikçe alkolünde etkisi ile kendini kaybeden kişi sayısı giderek artacaktır.

Gündüz partisi yapılacaksa işte giydiğiniz kıyafetlerden birisi tercih edebilirsiniz. Çünkü bir parti olsa da resmiyet hiçbir zaman elden bırakılmayacaktır. Akşam düzenlenecek bir parti olacaksa giyeceğiniz elbise hem şık olmalı hem de rahat hareket etmenize imkan tanımalıdır. Tabi resmiyeti elden bırakmamak adına elbise tercihlerinizde aşırıya kaçmamakta fayda var.

Makyajınıza da kıyafetleriniz kadar dikkat etmelisiniz. Aşırı yapılan makyajlar, canlı renklerin çok fazla kullanılması ve mini etek tercihi iş arkadaşlarınız tarafından yadırganabilir. Her zaman daha sade olanlardan yana tercihini kullanarak ofis partisine dahil olabilirsiniz. Ayakkabı tercihlerinizde önceliğiniz rahatlık olmalıdır. Yüksek topuklular bu partide ikinci planda kalmalıdır. Tabi şıklıktan da ödün vermeyin.

[Toplam:1    Ortalama:2/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉