• PAYLAŞ

Olgun Erkekler Giyimde Nelere Dikkat Etmelidir?

  • 22/03/2017 - 16:19
  • 0 Yorum
  • 1251 görüntüleme

Olgun Erkekler Giyimde Nelere Dikkat Etmelidir?

Olgun erkekler nasıl giyinmelidir? sorusu modayı takip eden ve orta yaşı geçmiş olan kişiler için oldukça önemlidir. Zira orta yaşı geçmiş olan erkekler artık işi gücü yerinde, kendine güvenen ve ne istediğini bilen kişilerdir. Bu sebeple olgun erkeklerin yaşlarına ve konumlarına uygun bir giyim tarzına sahip olmaları hem iş yaşamlarında ön plana çıkmalarını, hem de hayat içerisindeki saygınlıklarını arttırmalarını sağlayacaktır. Özellikle yaşın ilerlemesinden ötürü hantal görünmeye meyilli olan bu grup erkekler, dinamik bir görünümü de yakalamalıdır. Karizmanın tam olarak yerine oturma zamanı olan olgunluk dönemlerinde şık olmak da erkeğin daha zarif olmasını sağlayacaktır. Her ne kadar saçlara kırlar düşmüş olsa da doğru bir tarzı yakaladığında olgun erkekler gençlerden görünümleriyle bir adım önde olacaktır.

Olgun Erkeklerde Renk Seçimi

Yaşına uygun giyinmek tabiri tam olarak bu yaş grubu için söylenmesi gereken bir sözdür. Zira gençlik çılgınlığı içerisinde her türlü kötü kıyafet anlaşılır olabilir. Ancak olgun erkeklerin böyle bir şansı yoktur. Onlar her zaman en doğru tercihleri yaparak şık olmak zorundadırlar. Çok renkli kıyafetler, desenler hem bu yaş grubu için uygun olmayacak, hem de daha kilolu bir görünüm oluşmasını sağlayacaktır. Bu nedenle daha sade ve düz renkli kıyafetler tercih edilmelidir. Genç görünmek için kesinlikle aşırı canlı renkler giyilmemelidir. Bu olgun bir erkeğin yapacağı en büyük hatadır. Ancak çeşitli aksesuarlarla kıyafetler renklendirilebilir. Özellikle toprak tonları ve siyah gibi renkler, olgun erkekleri daha karizmatik gösterecektir. Mavi ve mat kırmızı da farklılık yaratmak isteyenler için ideal renklerdir.

Olgun Erkeklere Kıyafet Önerileri

Olgun erkekler kıyafet seçimlerini yaparken öncelikle vücutlarının deforme olmuş bölümleri varsa buraları kapatmaya yönelik hareket etmelidirler. Her ne kadar modayı takip etmek herkesin yapmak istediği birşey olsa da olgun bir erkeğin modadan çok kendine yakışanı giymesi önemlidir. Olgun erkeklere kıyafet önerileri yaparken ilk söylenebilecek husus, vücut şekline göre kıyafet seçimi yapmasıdır. Kısa boylu olan kişiler kesinlikle kısa paça ya da şalvar tip pantolonları tercih etmemelidir. Bu tip pantolonlar boyu daha da kısa göstermektedir. Olgun erkeklerin gardıroplarında mutlaka spor kıyafetleri de bulunmalıdır. İş dolayısıyla sadece takım elbise, ya da kumaş pantolonu alternatiflerine sahip olmak yerine göre giyinme felsefesine aykırıdır. Sürekli böyle bir giyim tarzı erkekleri olduğundan yaşlı gösterecektir. Üste tam oturan bir kot pantolon, bele oturan bir gömlek, şık bir spor kazak ve ceketle oluşturulacak kombin olgun bir erkekte ilgi çekici duracaktır. Yaz döneminde şort giymek ve spor ayakkabıyla yapılacak akşam yürüyüşleri hem form tutulmasını sağlayacak, hem de hoş görünecektir.

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉