• PAYLAŞ

Piercing Yaptırmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • 28/02/2017 - 20:18
  • 0 Yorum
  • 538 görüntüleme

Piercing Yaptırmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler Nelerdir?

Takılar ve aksesuarlar günümüzde hem bayanlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bunların arasında en çok tercih edilen piercing diyebiliriz. Aynı zamanda insanların merakını uyandıran en önemli parçalardan birisi de budur. Tarz olarak farklı olan bu takıların günümüz modern giyiminden esinlenerek ortaya çıktığını düşünebilirsiniz ancak geçmiş çok eski uygarlıklara dayanmaktadır. Eski uygarlıklarda birşeyleri simgelemek için bu şekilde vücut deldirme işlemleri uygulanmaktaydı. Yani atalarımızdan bizlere kalan moda akımlarından birisidir diyebiliriz. Tabi günümüzde moda için bunlar takılıyorsa olsa da geçmişte takılma sebepleri daha farklı olduğunu düşünmekteyiz. Piercing takmak isteyenlere dikkat etmeleri gerekenleri maddeler halinde paylaşmaya çalışacağız.

  1. Tarzınıza odaklanın

Piercing kullanımı tarz ile ilgisi olması gerekiyor. Örneğin sade giyimi tercih eden ve ağır abi olarak takılan kişilerin piercing taktırmaları saçma olacaktır. Hem kıyafetleri ile hem de karakterlerine uygun olmayacağını söylememize gerek yok. Marjinal giyim tarzını tercih edenler açısından daha doğru bir tercihtir.

  1. Gelecek tepkilere karşı koymak

Piercing taktırmanızı geçtik daha taktırmaya karar verdiğiniz andan itibaren çok sayıda tepki gelecektir. Ve bunların büyük bir bölümünün olumsuz olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Yapmanız gereken gelecek tepkilere kulaklarını kapatmak olmalıdır.

  1. Piercing seçimi

Öncelikle takacağınız bölgeyi belirlemeniz gerekiyor.  Yüzünüze mi, elinize mi, göbeğinize mi yoksa daha farklı bir bölgenize mi taktıracağınızı belirlemelisiniz. Ardından takılacak piercing’in boyutunu ve şeklini belirlemelisiniz. Bu tamamen size kalmış bir tercihtir ve uzun bir süre bununla yaşayacağınızı unutmamalısınız.

  1. Abartmayın

Kesinlikle insanlara birşeyleri kanıtlama düşüncesi ile piercing takarken abartıya kaçmamalısınız. Özellikle suratının birçok yerine bu metallerden taktıran insanlardan olmayın. Bu güzel bir görüntü oluşturmayacaktır. Ve hem kendinizin hem de dışarıda ki insanların size bakış açıları değişecektir.

  1. Piercing ile kombin yapmak

Bir payansanız tercihinizi siyah rengin ağırlıklı olduğu bir giyime yönelmeniz gerekiyor. Yada gotik tarzı benimseyebilirsiniz. Amacınız takmış olduğunu enstrümanla uyumlu giyim tarzına sahip olmaktır. Güzel bir elbise ya da takım elbise ile bu takının çok da uyumlu olmayacağını söylemeliyiz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER : ,


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉