• PAYLAŞ

2 Dakikada Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır?

  • 24/08/2016 - 14:20
  • 0 Yorum
  • 982 görüntüleme

Arkadaşlarınız hiç planda olmamasına rağmen sizi dışarı davet ettiler. Birlikte geceleri akmak istediklerini ve senin de gelmek gerektiğini söylediler. Yapılan bu ani aramaya hazırlıksız yakalandınız ancak sizde dışarı çıkmak istiyorsanız. Can kurtarıcı bu bilgi sayesinde kısa sürede hazır olabilir, elbiseleriniz ve ayakkabınızı giyerek arkadaşlarınızın yanına gidebilirsiniz. Eğer 2 dakika içinde hazır olmak istiyorsanız kısa sürede yapabileceğiniz makyajı yapmak için bu yazdıklarımız dikkatli bir şekilde okumanız hatta bir yere not olmanız gerekiyor.

Makyajınızı hızlı bir şekilde yapmak istiyorsanız ilk olarak cildinizi temizlemeniz gerekiyor. Cildinizi temizlemek için temizleme sütü kullanabilirsiniz. Jel kullanarak da cildinizi nemlendirebilirsiniz. Hızlı bir şekilde makyajınızı tamamlamak için cildinizde bulunan kusurları hızlı bir şekilde örtmeniz gerekiyor. Bunun için Fondöten ya da BB kremi kullanabilirsiniz. Morluk olan bölgeleri ve akneleri bunların yardımı ile gizleyebilirsiniz.

Kısıtlı bir vakte sahip olsanız dahi göz altı makyajınızı mutlaka yapmayı ihmal etmeyin. Çünkü göz altları yüzün canlılığına çok büyük bir etki yapmaktadır. Buraları nazik hareketler ile kapatıcı yardımı ile tamamen gizleyebilirsiniz. Mor halkaların yüzünüzde olmaması yüzünüze aydınlık katacaktır.  Makyajınızın içinde göz bölgesi çok önemlidir. Bu nedenle makyajınızın büyük bölümünü buraya ayırmalısınız. Göz kalemi yardımı ile gözlerinizi daha büyük gösterebilir, Rimel ile güzelliğini ortaya çıkarabilirsiniz. Bu makyajınızın hızlı bir etki sağlamasına yardımcı olacaktır.

2-dakikada-hizli-makyaj-nasil-yapilir_646x340

Hızlı makyaj yapmak demek doğal bir görünüme sahip olmak demektir. Arkadaşlarınızın yanına gittiğinizde sanki o şekilde onları bekliyormuş hissi yaratmak istiyorsanız yapacağınız 2 dakikalık makyajın içinde allık yardımı ile yüzünüze renk verebilirsiniz. Bunun için açık renk tonlarını tercih etmelisiniz. Size tavsiyemiz kullanacağınız allıkta şeftali tonlarını kullanmanız olacaktır. Bu allık yüzünüzün daha ışıltılı bir şekilde ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır.

Hızlı makyajınızı son 15 saniyesinde ise rujunuzu sürmeniz gerekiyor. Bunun için daha doğal tonlarda k rujlarınızdan sürmeyi tercih etmenizi tavsiye edebiliriz. Rujunuzu da sürdükten sonra makyajınızı noktalamaya hazır hale gelmişsiniz demektir. Artık arkadaşlarınızın yanına inebilir ve gönlünüzce eğlenme fırsatını kaçırmamış olursunuz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉